درخواست فوری قالیباف از مجمع تشخیص

کدخبر: ۵۳۱۸۶۶
رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسیدگی به موارد اختلافی در طرح شفافیت قوای سه‌گانه شد و گفت: از همین جا تقاضا دارم که مجمع زودتر این طرح را در دستور قرار داده و با سرعت در خصوص آن تصمیم‌گیری کند.
درخواست فوری قالیباف از مجمع تشخیص

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مورد طرح شفافیت گفت: مجلس شورای اسلامی در بحث شفافیت وظیفه خود را انجام داد و این طرح در مجلس به تصویب رسید و اشکالات شورای نگهبان نیز اعاده شد و نظر مجلس نیز در خصوص آن اعلام شد. اکنون در خصوص موارد اختلافی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است از همین جا تقاضا دارم که مجمع زودتر این طرح را در دستور قرار داده و با سرعت در خصوص آن تصمیم‌گیری کند. همه بخش‌ها در تحقق این امر موثر هستند. در بحث این‌که گفتید بازنشسته‌ها نیز فرا خوانده شده‌اند قطعا فراخوانده شدن بازنشسته‌ها برای خدمت مغایر قانون است و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

عکسی از آرتین سرایداران در دیدار با رهبر انقلاب

حجت الاسلام جواد نیک‌بین در تذکری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:حدود دو سال و پنج ماه از عمر مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و ما از روز اول وعده شفافیت را به مردم دادیم. مجلس قول داد تا شفافیت را در قالب قانون به اجرا در بیاورد. بنده نیز بارها و بارها در خصوص تحقق شفافیت در صحن مجلس تذکر دادم اما به نظر می‌رسد اکنون شفافیت به نوش دارو پس از مرگ سهراب تبدیل شده است چرا که در حال اتمام سال سوم عمر مجلس شورای اسلامی هستیم اما هنوز شفافیت اجرایی نشده است. 

اعتراف رئیس بسیج اساتید: اساتید انقلابی از ترس انزوا در برابر اتفاقات اخیر سکوت کرده اند

وی در ادامه افزود: به خودم و سایر نمایندگان توصیه می‌کنم که به وضعیت آموزش و پرورش توجه داشته باشند چرا که آینده کشور در دست دانش آموزان است و ما برای این‌که دانش آموزان قابل قبولی داشته باشیم نیاز به بکارگیری نیروهای قوی در عرصه آموزش و پرورش داریم. نگاه ما به حوزه آموزش و پرورش باید تغییر کند و با نگاه متعالی به این حوزه بنگریم چرا که توسعه کشور به اصل آموزش و پرورش باز می‌گردد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز مردم منتظر اجرایی شدن شفافیت هستند و زمانی که از ما می‌پرسند که شفافیت به کجا رسید ما پاسخی ندادیم می‌گوییم در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است اما مشخص نیست کی اجرایی شود. مردم باید سنگ محکی برای ارزیابی نمایندگان در دوره بعد داشته باشند. آبان‌ماه ۱۴۰۱ به نیمه رسید و انتظار می‌رود رئیس مجلس و هیات رئیسه پیگیری جدی در خصوص اجرای شفافیت داشته باشند.

وی تاکید کرد: این روزها شنیده شده است که آموزش و پرورش بازنشستگان را به خدمت مجدد دعوت می‌کند مگر ما کم جوان لیسانس و فوق‌لیسانس از دانشگاه‌های معتبر داریم که امروز شغل ندارند؟ چرا از این نیروها در آموزش و پرورش استفاده نمی‌شود.

تیتر یک
  • بررسی نرخ سودبازارهای مالی در هفته دوم آذر

    اقتصادنیوز: در بررسی بازارهای مالی هفته دوم آذر ماه دوبازار بانکی همچنان ثابت بوده و تغییری نداشته اند. طبق داده های…

کارگزاری مفید