شرط آمریکا برای به رسمیت شناختن طالبان

کدخبر: ۵۳۲۷۰۵
پیتر مایر نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا گفت: اگر حکومت سرپرست افغانستان در زمینه‌ رعایت حقوق بشر و اجازه دادن دختران برای رفتن به مدارس گام‌های مثبت بردارد به رسمیت شناخته خواهد شد.
شرط آمریکا برای به رسمیت شناختن طالبان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مایر نماینده میشیگان در مصاحبه اختصاصی با شبکه طلوع نیوز تاکید کرد که امارت اسلامی در افغانستان یک حکومت است و درحال حاضر دیگر حکومتی در این کشور وجود ندارد.

وی  در ادامه با انتقاد از سیاست های آمریکا در قبال طالبان گفت: انتقاد و نگرانی من از جامعه جهانی و مخصوصا امریکایی‌ها این است که تعامل شان با افغانستان خیلی کند است و این را نباید فراموش کرد که اکنون زمان تغییر و استفاده از فرصت‌ها است . اگر ما به راه‌های گذشته قدم بگذاریم و دوباره در اوضاع بی‌اعتمادی قرار بگیریم، همه‌ توسعه و پیشرفت‌های که طی سال‌های اخیر آن را به دست آورده‌ایم از دست خواهیم داد.

مایر همچنین خاطر نشان کرد که اگر تفاوت‌های ناچیز سر راه قرار گیرند و انتظارات دو طرف برآورده نشود این کار پیامدهای ناگواری به دنبال خواهد داشت.

به دنبال مصاحبه نماینده کنگره آمریکا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان دوباره نقض حقوق بشر در افغانستان را رد کرد و افزود که کابل خواهان تعامل با جامعه جهانی است.

با گذشت نزدیک به پانزده ماه از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، هرچند برخی از کشورها سفارتخانه‌های خود را در کابل فعال ساخته‌اند؛ اما تا کنون هیچ کشوری امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.

تیتر یک
  • رصد بازار مسکن

    اقتصادنیوز: بازار مسکن در شرایطی قرار دارد متقاضیان بالقوه خرید در یک دو راهی انتخاب قرار گرفته اند.

از دست ندهید
کارگزاری مفید