هشدار هواشناسی؛ باد شدید در 13 استان / برف، تگرگ و باران در ۲۷ استان

کدخبر: ۵۳۳۱۴۹
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی کشور از بارش برف، باران و تگرگ وزش باد شدید، رعد و برق و خیزش گرد و خاک در مناطق مختلف کشور خبر داد.
هشدار هواشناسی؛ باد شدید در 13 استان / برف، تگرگ و باران در ۲۷ استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، با صدور هشدار زردرنگ از ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز پنج‌شنبه خبر داد که بر اثر آن بارش باران، رعدوبرق، در مناطق مستعد احتمال تگرک، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقتی در نواحی مستعد گردوخاک و کاهش ۲ تا ۵ درجه دما رخ خواهد داد. 

هشدار جدی گوترش به شرکت کنندگان در نشست اقلیم جهانی

در روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان و ارتفاعات سمنان، تهران، قزوین و زنجان، سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ گیلان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، یزد، جنوب و غرب اصفهان، شمال فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، ایلام و جنوب شرق لرستان،

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ جنوب ایلام، خوزستان، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان و پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، همدان، زنجان، قزوین، البرز تحت تاثیر این سامانه مخاطره‌امیز قرار خواهند گرفت.

بر اثر این مخاطره لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی محدود و محلی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت به صنعت کشاورزی محتمل خواهد بود. 

سازمان هواشناسی احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو و آمادگی زمستانی راهداری به ویژه در گردنه های مناطق سردسیر را به ساکنان این مناطق توصیه کرد.

 

وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک

این سازمان همچنین با اشاره به افزایش گرادیان فشاری از وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک در مناطق مستعد تا روز پنج‌شنبه خبر داد.

در روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ سمنان، جنوب تهران، البرز، شمال مرکزی و شمال شرق اصفهان، سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، جنوب و شرق سمنان و شمال شرق اصفهان، چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ کرمان، فارس و چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر این مخاطره جوی قرار خواهند گرفت.

بر اثر این مخاطره سقوط اشیا از ارتفاعات، خسارت دیدن سازه‌های موقت، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید و تاخیر در پروازها در مناطق تحت تاثیر محتمل خواهد بود.

سازمان هواشناسی ساکنان این مناطق را به احتیاط در تردد، اجتناب از فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز بویژه گروه‌های حساس، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها توصیه کرد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید