خبر مهم درباره آزمون دکتری سال ۱۴۰۲

کدخبر: ۵۳۴۲۳۰
اقتصادنیوز: رییس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ از روز یکشنبه ۲۲ آبان ماه شروع می شود.
خبر مهم درباره آزمون دکتری سال ۱۴۰۲

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر افزود: ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مشترک و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از فردا یکشنبه ۲۲ آبان ماه آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه دارد.

خبر مهم برای دانشجویان متقاضی وام

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: هر داوطلب بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ کند و متقاضیان لازم است ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه اعلام شرایط و ضوابط ثبت نام را که از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود، به دقت مطالعه کنند و در صورت واجد شرایط بودن، کارت اعتباری ثبت‌نام را خریداری و اقدام به ثبت نام کنند.

 پورعباس در مورد فرایند ثبت نام در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام، شماره پرونده ۶ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت می‌کنند که باید در حفظ و نگهداری این اطلاعات محرمانه دقت کنند و حتماً یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبان باید در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند؛ چرا که پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی در مورد زمان برگزاری آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۲، گفت: این آزمون صبح روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ماه سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید