هشدار اسرائیل درباره عواقب دستیابی روسیه به موشک‌های بالستیک ایران

کدخبر: ۵۳۶۵۵۸
اسرائیل درباره عواقب دستیابی روسیه به موشک‌های بالستیک ایران هشدار داده است.
هشدار اسرائیل درباره عواقب دستیابی روسیه به موشک‌های بالستیک ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز یک شبکه تلویزیونی اسرائیل مدعی شد که تل آویو به مسکو هشدار داده است که در صورت دریافت موشک‌های بالستیک ایرانی، ممکن است موشک‌های با دقت بالای خود را در اختیار اوکراین قرار دهد.

این ادعا در حالی از سوی شبکه تلویزیونی «کان-۱۱» مطرح شده که بنا بر منابع مطلع این شبکه اسرائیلی، این دولت بارها مراتب نگرانی خود را از طریق الکساندر بن زوی، سفیر اسرائیل در مسکو به میخائیل بوگدانوف، قائم‌مقام وزارت خارجه روسیه رسانده است.

بر این اساس، در این گفت وگوها، اسرائیل درباره عواقب دستیابی روسیه به موشک‌های بالستیک ایران هشدار داده است.
کارشناس این برنامه گفت که ایال خولاطا، مشاور امنیت ملی اسرائیل «به روسیه نسبت به این اقدام هشدار داده و گفته است که اگر اشاعه موشک‌های ایرانی پایان نیابد، از آن طرف ممکن است موشک‌های بالستیک با دقت بالا در اوکراین هم ظاهر شوند.»

حدودا یک ماه پیش بود که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست خبر داده بود که ایران قصد دارد موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد خود را در اختیار روسیه قرار بدهد. این موشک‌ها شامل موشک ذوالفقار و موشک فاتح-۱۱۰ می‌شوند که بردی در حدود سیصد تا هفتصد کیلومتر دارند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان هم متعاقبا خبر داده بود که این موشک‌ها احتمال تا پایان سال جاری میلادی قابل تحویل خواهند بود.

در پی اعلام این گمانه‌زنی‌ها بود که اوکراین در قالب یک درخواست رسمی از اسرائیل تقاضای ارسال سامانه ضدهوایی و ضدموشکی کرده بود که در آن زمان با پاسخ منفی تل‌آویو مواجه شده بود، اما این کشور گفته بود که در زمینه سامانه‌های هشداری به اوکراین کمک خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی