قالیباف: نظام سلطه ‌منطقی جز ترور ندارد/ آینده‌ای روشن پیش روی ایران است

کدخبر: ۵۴۰۳۲۴
محمدباقر قالیباف گفت: با ظرفیت‌هایی که در کشور علی‌رغم کمبود منابع مالی وجود دارد، آینده‌ای روشن در پیش روی ماست و با برنامه هفتم توسعه کشور، آینده با اقتصادی با ثبات پیش رو خواهیم داشت.
قالیباف: نظام سلطه ‌منطقی جز ترور ندارد/ آینده‌ای روشن پیش روی ایران است

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر قالیباف شامگاه پنج شنبه ١٧ آذر در آیین چهلم شهدای حادثه تروریستی چهارم آبان حرم مطهر شاهچراغ(ع) ضمن تسلیت ایام فاطمیه، چهلمین روز شهدای حرم شاهچراغ(ع)، چهل و یکمین سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب و دومین سالگرد شهید استوارمحمود آبادی بیان کرد: این مناسبت‌ها، یک موضوع را در اذهان همه امت اسلامی و آزادگان جهان تداعی می‌کند و آن این است که نظام سلطه و ظلم در مقابل حق، حربه و منطقی جز ترور ندارد که استفاده کنند.

او با بیان اینکه ٤١ سال قبل در همین استان ولایی و فرهنگ پرور فارس حضرت آیت‌الله دستغیب را ترور کردند، افزود: امروز هم شاهدیم که جوان، دانشمند، پدر، فرزند، کودک، مادر و از همه اقشار را در حرم امن یک امامزاده، رذیلانه به شهادت رساندند که این افتخاری برای مردم شیراز و فارس است تا عظمت شان را نشان دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انقلاب اسلامی در حقیقت حماسه مردم ایران است؛ حماسه‌ای که به رهبری امام(ره)، مردی الهی که کلامی جز برای خدا نگفت و گامی جز در راه خدا برنداشت و ایستادگی مومنانه، آگاهانه و مجاهدانه مردم شکل گرفت.

قالیباف با تصریح بر اینکه ترور از قدرت دشمنان نیست که از استیصال آنهاست، ادامه داد: امریکای جنایتکار، توسعه تروریسم را در سطح بین‌المللی و دولتی پیگیری می‌کند و با باز گذاشتن دستان کسانی که از آنها حمایت مالی و نظامی و بی قید می‌کند، ریشه ناامنی را دوانده است.

او اضافه کرد: آنها در فضای مجازی سامانه، شبکه‌ها و پلتفرم‌هایی را راه‌انداخته‌اند که در آن آموزش اقدامات تروریستی می‌دهند و آنوقت حرف از حقوق بشر می‌زنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی که معتقد است بالاترین فضاحت استکبار جهانی، ترور کور است که جز آبروریزی و جنایت چیزی محسوب نمی‌شود، گفت: دشمنان در محاسبات خود با توجه به مقاومت و روحیه ایستادگی این ملت با همه سختی‌ها دچار اختلال شده‌اند و این امر آنها را عصبانی کرده و در یک پریشانی و از هم پاشیدگی قرار گرفته‌اند و به همین دلیل دست به چنین جنایت هایی مانند ترور می‌زنند؛ اینها نشان از عظمت انقلاب و اقتدار ماست.

قالیباف با بیان اینکه آنها ترور را از اول انقلاب به دست منافقین شروع کردند و تا کنون ادامه داده‌اند، تاکید کرد: فجیع ترین و ظالم‌ترین افراد کسانی هستند که دست به ترور کور می‌زنند و این نماد وحشی گری رژیم صهیونیستی و آمریکاست؛ آنها هدفی جز جلوگیری از رشد و پیشرفت ایران ندارند، آنها می‌خواهند با ایران قوی و قدرتمند مقابله کنند.

او هم‌چنین با بیان اینکه ایران یکی از بزرگترین قربانیان ترور در دنیای امروز است، گفت: طی این ترورها بیش از ١٧ هزار شهید طی این چهار دهه داده‌ایم و دهها هزار نفر هم مجروح شده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی مجددا با بیان اینکه دشمنان چون منطق مقابله ندارند، دست به ترور می‌زنند، تصریح کرد: ترور در هر شکلی نشان از تلاش یک ظالم عاجز در برابر یک مقتدر مظلوم دارد.

قالیباف اضافه کرد: متاسفانه کار این جنایتکاران به جایی رسیده که نه تنها چنین حرکت‌هایی را محکوم و جبران خسارت نمی کنند، بلکه به گونه‌ای رفتار می‌کنند که مدعی‌اند حق مدار هستند و هر روز از تروریست‌ها حمایت مالی، اطلاعاتی، نظامی و آموزشی می‌کنند و وظیفه ماست که در مقابل آنها بایستیم و مراقبت کرده و امنیت جانی مردم را حفظ کنیم.

او هم‌چنین با بیان اینکه امروز دشمن از طریق رسانه در یک جنگ شناختی با سامانه‌هایی که در حوزه فضای مجازی دارد، تلاش می‌کند تا امنیت روانی و ذهنی را با دروغ سازی و اطلاعات غلط تحت تاثیر قرار دهد، گفت: همه دل دادگان به ایران و انقلاب در این عرصه و در این جنگ رسانه‌ای باید تکلیف خود بدانند تا به پیروزی برسیم. همانگونه که پیروزی ما بر داعش عمق راهبردی ما را فراتر از مرزها برد و امنیت ملی را در کشورهای اسلامی بر قرار کرد، جوانان ما هم باید در عرصه جنگ شناختی به پیروزی دست یابند، چرا که این جنگ مهمتر از آن جنگ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی؛ آنچه که ماههای اخیر بر کشور گذشته است را مصادیق روشن جنایت علیه بشریت به دست مدعیان حقوق بشر، آزادی و حقوق زنان برشمرد و گفت: باید در این عرصه محکم به هوش باشیم. اگر رهبری از جهاد تبیین سخن می‌گویند، برای توجه به این هشیاری است که دشمن می‌خواهد ما را عقب مانده نشان دهد و ضعف را هم به عهده جمهوری اسلامی بگذارد.

قالیباف با بیان اینکه جمهوری اسلامی نه از ترور فیزیکی و نه از راه‌انداختن صحنه جنگ شناختی ابایی ندارد، عنوان کرد: می‌دانیم که در برخی حوزه‌ها به ویژه اقتصادی، اشکالات و ضعف‌هایی داریم و تحریم همین تروریسم‌ها موجب تحمیل مشکلات اقتصادی شده است که البته بخشی هم از ضعف ما در حوزه مدیریتی و کم توجهی ما مسئولان بوده است که باید کمک کنیم تا بر مشکلات اقتصادی فائق آییم.

او اضافه کرد: آنها پس از فشار حداکثری، فشار جنگ رسانه ای و شناختی را آغاز کرده‌اند که جنگ خطرناکی است و لذا همه ما باید دست به دست دهیم و با مجاهدت و صمیمیت و درایت و عقلانیت و تکیه بر مردم و سنت‌های الهی بر این مشکلات فائق آییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با ظرفیت‌هایی که در کشور علی‌رغم کمبود منابع مالی وجود دارد، آینده‌ای روشن در پیش روی ماست و با برنامه هفتم توسعه کشور، آینده با اقتصادی با ثبات پیش رو خواهیم داشت.

قالیباف هم‌چنین ضمن ابراز تاسف از درگذشت رستم قاسمی، وزیر پیشین راه و شهرسازی، عنوان کرد: سردار قاسمی در دوران دفاع مقدس و در جنگ نظامی مجاهدانه جنگید و پس از جنگ هم در عرصه توسعه و اقتصاد کشور یک مجاهد به تمام معنا بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید