آیت‌الله حیدری:

هدف آمریکا ضربه زدن به ایران است/ حجاب بهانه است!

کدخبر: ۵۴۰۳۴۰
آیت الله محسن حیدری گفت: آمریکا برای رسیدن به اهدافش که ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است، دست به هر کاری می‌زند.
هدف آمریکا ضربه زدن به ایران است/ حجاب بهانه است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آیت الله محسن حیدری در جلسه تبیینی از سلسله نشست‌های معارف مدرسه انقلاب اسلامی با موضوع «حجاب و نحوه مواجه نظام با چالش‌های اجتماعی» که با حضور علما، طلاب و جمعی از شهروندان اهوازی در نمازخانه دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان خوزستان برگزار شد، درباره اغتشاشات اخیر و مسئله حجاب بیان کرد: بر اثر انقلاب و مقاومت اسلامی برای آمریکا در منطقه آبرویی نماند. بر این اساس دستش در ابتدا از ایران قطع شد و در حال حاضر از منطقه در حال طرد شدن است و در آینده‌ای نزدیک در کل دنیا افول خواهد کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا برای رسیدن به اهدافش که ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است، دست به هر کاری می‌زند و هر چیزی را مانند حجاب بهانه می‌کند زیرا نه حجاب و نه هیچ چیز دیگری برای آنها مهم نیست.

وی با انتقاد از حرف‌های خواصی که در رابطه با اختیاری بودن حجاب در اسلام صحبت‌هایی کرده بودند، گفت: خواصی که این حرف‌ها را زدند، چهار مغلطه کردند که اولی، خلط بین امور اعتقادی و احکام عملی است، دوم قیاس بین نماز و حجاب که خلط بین امور تعبدی و غیر تعبدی است.

آیت الله حیدری در رابطه با مغلطه سوم و چهارم گفت: مغلطه سوم خلط بین اختیار تکوینی و اختیار تشریعی است و چهارم این است که می‌گویند قانونی دال بر اجباری بودن حجاب وجود ندارد که در پاسخ باید به این افراد گفت در کتب قانون، قوانینی وجود دارد که به وضوح برای کشف حجاب، مجازات مشخص کرده است، به این معناست که حجاب در انظار عمومی اجباری است.

وی در پاسخ به این سوال که «به گفته دین، اعمال خشونت به عنوان آخرین راه حل، برای تربیت لازم است اما برخی افراد عادی جامعه با شنیدن این حرف‌ها، داعش در ذهنشان تداعی می‌شود که در این رابطه چه باید کرد؟» گفت: باید تبیین کرد. منظور مقام معظم رهبری از جهاد تبیین، تبیین اینگونه شبهات است که ممکن است در ذهن عموم جامعه شکل بگیرند و یا حتی از طرف دشمن تزریق شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید