تایمز اسرائیل: ایران حمله به پایگاه ما را شبیه‌سازی کرد

کدخبر: ۵۴۵۷۰۲
یک رسانه صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که ایران در جریان رزمایش اخیر خود، عملیات پهپادی علیه پایگاه ارتش اسرائیل در سواحل دریای سرخ را شبیه سازی کرده است.
تایمز اسرائیل: ایران حمله به پایگاه ما را شبیه‌سازی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وبگاه تایمز رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشت: ایران در جریان رزمایش اخیر خود، عملیات پهپادی علیه پایگاه ارتش اسرائیل در بندر ایلات (در سواحل دریای سرخ) را شبیه سازی کرده است.

بنابر اعلام این رسانه صهیونیستی این رزمایش در روز شنبه با استفاده از پهپادهای تهاجمی علیه ماکت این پایگاه انجام شده و تصاویری از آن نیز منتشر شده است.

براین اساس، ارزیابی تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که هدف از این عملیات پهپادی از سوی نیروهای مسلح ایران، تمرین حمله به این پایگاه ارتش اسرائیل در سواحل دریای سرخ بوده است.

در این گزارش آمده است: در هشداری آشکار به اسرائیل، در جریان رزمایش روز شنبه یک پهپاد حامل مواد منفجره از عرشه کشتی به سمت ماکت پایگاه نیروی دریایی اسرائیل پرتاب شد.

تایمز در ادامه با استناد به تصاویر منتشرشده در رسانه‌های ایرانی، مدعی شد که تصاویر مربوط به «ناو کلاس هنگام» است و پهپاد «ابابیل» برای حمله به سوی ماکت پایگاه نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در بندر ایلات فرستاده شده است.

بنابراین گزارش، در کنار هدف شبیه‌سازی شده ماکت یک فروند کشتی جنگی «ساعر کلاس ۶» متعلق به نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی قرار داده شده است.

تایمز در ادامه اشاره می‌کند که ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز پنجشنبه، مجموعه رزمایش‌هایی تحت عنوان «ذوالفقار ۱۴۰۱» را در در تنگه هرمز آغاز کرد که در این رزمایش شاخه‌های مختلف ارتش ایران از جمله نیروی زمینی، نیروی هوایی و دریایی مشارکت داشتند.

تایمز همچنین خاطرنشان کرد که نیروهای ایران در رزمایش که پیشتر در ماه دسامبر برگزار شد، حمله موشکی به نیروگاه هسته‌ای «دیمونا» را شبیه‌سازی کرده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی