سفر علی باقری به بیروت

کدخبر: ۵۵۳۹۴۹
علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات لبنان وارد بیروت شد.
سفر علی باقری به بیروت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات لبنانی امروز (سه‌شنبه) ۱۸ بهمن ماه به بیروت سفر کرد.

وی در بدو ورود به فرودگاه بیروت در اظهاراتی عنوان کرد: برای ادامه رایزنی‌ها با مقامات و مسؤولان لبنان درباره مسائل و موضوعات مورد علاقه دو کشور این سفر را ترتیب دادیم. طبیعی است مناسبات بین دو کشور رو به جلو و پیشرفت است و هر چه این مناسبات بیشتر توسعه یابد لزوم همکاری و رایزنی‌ها بیشتر می‌شود.

علی باقری در این سفر با «عبدالله بوحبیب» وزیر امور خارجه لبنان و «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. وی همچنین با نمایندگان گروه‌های فلسطینی مستقر در لبنان هم ملاقات خواهد کرد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه در مراسم گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساختمان جدید سفارت ایران در بیروت هم حضور خواهد یافت.

سفر باقری به بیروت پس از سفر چندی پیش حسین امیرعبداللهیان به لبنان صورت می‌گیرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ۲۲ دی ماه در سومین سفرش به بیروت، ضمن رایزنی با مقامات لبنانی بار دیگر بر حمایت از این کشور و مقاومت تأکید کرد و گفت ایران همچنان با قدرت از مقاومت در لبنان و فلسطین در مقابل تهدیدات و گستاخی‌های رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید