درخواست زلنسکی از مکرون و شولت برای خرید هواپیما‌های جنگنده

کدخبر: ۵۵۴۳۰۳
رئیس‌جمهور اوکراین که در سفر به پاریس با مکرون و شولتس دیدار کرد از آن‌ها نیز جنگنده خواست.
درخواست زلنسکی از مکرون و شولت برای خرید هواپیما‌های جنگنده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس‌جمهور اوکراین پس از دیدار با مقامات انگلیسی در لندن درخواست خود برای خرید هواپیما‌های جنگنده را به پاریس و نزد همتای فرانسوی و صدراعظم آلمان برده است.

ولدیمیر زلنسکی شامگاه چهارشنبه با رهبران دو کشور در پاریس دیدار کرد و در آنها متعهد به حمایت مداوم از اوکراین شدند. امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه و اولاف شولتس, صدراعظم آلمان بر این باورند که روسیه نباید در جنگ پیروز شود.

 زلنسکی در دیدار با رهبران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه در بروکسل، درخواست‌های بیشتری برای جت خواهد داشت. او معتقد است که جنگنده‌ها و موشک‌های دوربرد علاوه بر تانک‌های لئوپارد ۲ که کشور‌های غربی اخیراً متعهد شده‌اند، مهم هستند.

زلنسکی که شامگاه چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با مکرون و شولتس صحبت می‌کرد، گفت: فرانسه و آلمان با ارائه تانک‌های جنگی، هواپیما‌های جنگنده مدرن و موشک‌های دوربرد به اوکراین، پتانسیلی برای «تغییر دادن بازی» در نبرد علیه روسیه دارند.

او گفت که تامین این جت‌ها مورد بحث قرار گرفته است و هشدار داد که زمان بسیار کمی برای تهیه تسلیحات وجود دارد. مکرون نیز گفت: اوکراین می‌تواند روی حمایت فرانسه حساب کند و این کشور مصمم است به اوکراین برای پیروزی و احیای مجدد حقوق قانونی خود کمک کند.

شولتس نیز تاکید کرد موضع آلمان تغییر نکرده است و روسیه نباید در این جنگ پیروز شود. اما هم رئیس جمهور فرانسه و هم صدراعظم آلمان در برخی مواقع به دلیل کندی در حمایت از اوکراین با انتقاد‌هایی مواجه شده اند.

 زلنسکی قبلا از مکرون که پس از حمله روسیه به تماس‌های تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ادامه می‌داد، ابراز ناامیدی کرده بود. اما رئیس جمهور اوکراین به روزنامه فرانسوی لوفیگارو گفت که معتقد است مکرون تغییر کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی