این موشک بالستیک قادر به زدن خاک آمریکاست

کدخبر: ۵۵۶۴۶۵
کره شمالی تصویری از آزمایش موشکی اخیر خود منتشر کرده که گفته می‌شود قادر به رسیدن و ضربه‌زدن به خاک آمریکاست.
این موشک بالستیک قادر به زدن خاک آمریکاست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، کره شمالی با انتشار تصاویری تأیید کرد موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۵» را با موفقیت آزمایش کرده است.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد بُرد این موشک کره شمالی ۱۴ هزار کیلومتر است و توانایی رسیدن و ضربه‌زدن به خاک آمریکا را دارد.

روز شنبه رسانه‌های کره جنوبی و ژاپن به نقل از منابع نظامی این دو کشور اعلام کردند که پیونگ‌یانگ یک موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرده. منابع نظامی امروز دوشنبه نیز به خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی اعلام کردند که پیونگ‌یانگ بامداد امروز دوشنبه نیز یک موشک بالستیک که نوع آن مشخص نیست به سمت دریای ژاپن (دریای شرقی) شلیک کرده؛ گارد ساحلی ژاپن اما گفته کره شمالی امروز دوشنبه ۳ موشک بالستیک را آزمایش کرده است.

ساعاتی پس از آزمایش موشکی جدید کره شمالی، «فومیو کیشیدا»، نخست‌وزیر ژاپن خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی «تهدیدهای موشکی کره شمالی» شد.

آزمایش این موشک‌های بالستیک، هم‌زمان با هشدارهای مقامات ارشد کره شمالی نسبت به افزایش حضور راهبردی آمریکا در شبه‌جزیره کره انجام می‌شود.. در بیانیه دولت کره شمالی آمده است که «ما به دقت در حال بررسی تأثیر این امر بر امنیت کشورمان هستیم. استفاده از اقیانوس آرام به عنوان برد شلیک موشک‌های ما به رفتار نیروهای ایالات متحده بستگی دارد.»

پرتاب این موشک همچنین دو روز پس از آن انجام می‌شود که کره شمالی یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) را به سمت دریا در سواحل غربی ژاپن شلیک کرده بود.

پرتاب موشک بامداد دوشنبه سومین آزمایش تسلیحاتی بزرگ کره شمالی در سال جاری پس از تهدید پیونگ یانگ به پاسخ «بی‌سابقه مستمر و قوی» است. این پرتاب همزمان با آن است که کره جنوبی و ایالات متحده برای برگزاری مانور نظامی سالانه خود به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مقابله با توان موشکی کره شمالی آماده می‌شوند.

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر کره شمالی آزمایش موشک‌های بالستیک را افزایش داده؛ پیونگ‌یانگ می‌گوید این اقدامات دفاعی و پاسخی به تحرکات و رزمایش‌های گسترده و مشترک آمریکا و کره جنوبی در اطراف مرزهای کره شمالی است.

تیتر یک
  • تعامل شرکت‌های بزرگ با هوش مصنوعی

    ChatGPT برای نوشتن خودکار ایمیل ها استفاده می شود: سازندگان مایکروسافت، Salesforce و TikTok در حال استفاده از آن هستند.…

از دست ندهید
کارگزاری مفید