تعداد کشته ها و مصدومان اولیه زلزله دیشب ترکیه اعلام شد

کدخبر: ۵۵۶۶۸۵
شب گذشته دو زمین لرزه در مناطق جنوبی و در استان زلزله زده هاتای اتفاق افتاد که در جریان آن علاوه بر تخریب بناهای آسیب دیده در زلزله دو هفته پیش، تعدادی از شهروندان این کشور جان باخته و عده ای نیز مجروح شدند.
تعداد کشته ها و مصدومان اولیه زلزله دیشب ترکیه اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام مرکز مدیریت بحران و حوادث اضطراری ترکیه، زلزله اول در ساعت ۲۰:۰۴ با قدرت ۶.۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در منطقه «دفنه» استان هاتای و در عمق ۱۶.۷ کیلومتری و زمین لرزه دوم نیز با قدرت ۵.۸ ریشتر در منطقه «سامان‌داغ» این استان در عمق هفت کیلومتری و در ساعت ۲۰:۰۷ زمین اتفاق افتاده است.

آخرین گزارش منتشر شده در رسانه‌های ترکیه حاکی است که در جریان دو زلزله دیگر و شدید شب گذشته در جنوب ترکیه، ۶ نفر جان باخته و ۲۹۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.

قیمت این خودروی پرفروش چینی نجومی شد

مرکز مدیریت بحران و حوادث اضطراری ترکیه، در پی این دو زلزله پی در پی، از احتمال بروز پس لرزه های دیگر خبر داد و از شهروندان مناطق جنوبی این کشور خواست تا ضمن دور شدن از سواحل مدیترانه به علت احتمال بروز موج‌های مرتفع در ساحل، از نزدیک شدن به ساختمان‌های آسیب دیده هم خودداری کنند.

پس از این زمین لرزه که در مناطق وسیعی از کشورهای ترکیه، سوریه، قبرس، لبنان، اردن، عراق، سرزمین های اشغالی فلسطین و حتی شمال آفریقا نیز احساس شد، بسیاری از مردم مناطق زلزله زده جنوب ترکیه، شب گذشته را در فضایی پراضطراب، بیرون از خانه و در خیابان‌ها، خودروها و پارک‌ها سپری کردند.

برخی رسانه‌های ترکیه نیز از ریزش و تخریب تعدادی از ساختمان‌های آسیب دیده از زلزله دو هفته پیش ترکیه و نیز تخلیه بیمارستان دولتی و مرکزی شهر بندری «اسکندرون» به خاطر احتمال تخریب آن خبر دادند.

بعد از وقوع این زلزله، ساختمان استانداری هاتای نیز به وضعیت غیرقابل استفاده درآمده و تخلیه شد.

«فواد اوکتای» معاون اول رئیس جمهوری ترکیه از اعلام آماده باش به نیروهای امدادی حاضر در منطقه زلزله زده خبر داد و گفت: بررسی خسارت این دو زلزله آغاز شده و به شهروندان هشدار داده شده که از ساختمان‌های آسیب دیده دوری کنند.

«سلیمان البان» استاندار آدانای ترکیه نیز اعلام کرد که در پی این زلزله شدید، در استان آدانا که در نزدیکی کانون زلزله واقع شده، ساختمان و بنایی تخریب نشده است.

«رحمی دوغان» استاندار هاتای نیز به خبرنگار خبرگزاری آناتولی گفت که ارزیابی خسارت زمین لرزه در این منطقه آغاز شده است.

پروفسور «ناچی گورور» زلزله شناس ترکیه‌ای که پیشتر نسبت به وقوع زلزله‌های دیگر در این مناطق هشدار داده بود، بار دیگر اعلام کرد که مراقب هاتای و آدانا باشید.

وی گفت: پس از زلزله، گسل‌ها بخشی از انرژی خود را به جهات غیر شکستگی منتقل می‌کنند و به همین علت آدانا و هاتای در معرض خطر قرار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید