راز طول عمر ژاپنی ها لو رفت!

کدخبر: ۵۵۶۸۲۶
​ ژاپنی ها به جای سرخ کردن غذا در تابه با روغن زیاد، آن را در قابلمه می پزند یا آن را بخارپز می کنند که می تواند میزان چربی مصرفی را کاهش دهد.
راز طول عمر ژاپنی ها لو رفت!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، یکی از کاربران پورتال چینی WeСhat در مورد چهار عادت غذایی که ساکنان ژاپن طول عمر معروف خود را مدیون آنها هستند صحبت کرد.

نویسنده خاطرنشان کرد، براساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت، ژاپن از نظر امید به زندگی - 84.2 سال در رتبه اول جهان است. در عین حال، ساکنان کشور دوست ندارند ورزش کنند.

طبق تحقیقات، همانطور که نویسنده می نویسد، از علل طول عمر ژاپن می توان به ژنتیک، شرایط زندگی، رشد اجتماعی، مراقبت های بهداشتی و سایر عوامل اشاره کرد. وبلاگ نویس اضافه می کند و یکی از نکات کلیدی تغذیه است.

بنابراین، غذاهای متنوع همیشه روی میز ژاپنی وجود دارد. نویسنده خاطرنشان می کند، اما در عین حال، خود بخشهای غذایی نسبتاً کوچک هستند. هر وعده غذایی شامل ماهی، گوشت، سبزیجات، میوه ها، برنج و سایر غذاهای اصلی است. اشاره شده است که چنین رژیم غذایی از بسیاری از بخش‌های غذایی کوچک به شما امکان می دهد رژیم خود را متعادلتر کنید.

آداب و رسوم سفره ژاپنی با نیاز به آهسته غذا خوردن مشخص می شود. این اجازه می دهد تا ساکنان سرزمین خورشید غذا را کاملاً بجوند که به هضم و جذب سریع آن کمک می کند و همچنین از پرخوری جلوگیری می کند. علاوه بر این، با افزایش سن، تحرک دستگاه گوارش و عملکرد اندام های مختلف کاهش می یابد و غذا خوردن آرام می تواند استرس را بر روی بدن کاهش دهد.

نویسنده معتقد است که روش پخت و پز نیز مهم است. ژاپنی ها به جای سرخ کردن غذا در تابه با روغن زیاد، آن را در قابلمه می پزند یا آن را بخارپز می کنند که می تواند میزان چربی مصرفی را کاهش دهد.

همچنین بخش بزرگی از رژیم غذایی ژاپنی توسط ماهی و غذاهای دریایی اشغال می شود که برخلاف گوشت گاو، گوشت بره یا گوشت خوک، حاوی اسیدهای چرب اشباع بسیار کمتری است که می تواند منجر به انسداد رگ های خونی و ایجاد بیماری های مزمن شود. در همان زمان، نویسنده تأکید کرد که نیازی به کنار گذاشتن کامل مصرف این نوع گوشت ها نیست. مهم است که بدانید چه موقع باید آن را متوقف کنید و به یک رژیم متعادل پایبند باشید تا انواع مختلف گوشت، ماهی و غذاهای دریایی در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی