موج جدید اخراج کارمندان توئیتر

کدخبر: ۵۵۷۹۳۳
توئیتر ۵۰ کارمند دیگر را اخراج کرد. اخراج این کارکنان توئیتر در دور هشتم کاهش کارکنان این شرکت از زمان خریداری آن توسط ایلان ماسک صورت می‌گیرد.
موج جدید اخراج کارمندان توئیتر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اسپوتنیک اعلام کرد، توئیتر ۵۰ کارمند دیگر خود را برای کاهش هزینه ها اخراج کرد.

توئیتر ۵۰ کارمند دیگر را اخراج کرد. اخراج این کارکنان توئیتر در دور هشتم کاهش کارکنان این شرکت از زمان خریداری آن توسط ایلان ماسک صورت می‌گیرد. ایلان ماسک این شرکت میکروبلاگینگ را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار در اکتبر، یعنی حدود ۵ ماه پیش خریدار کرد.

منابع آگاه اعلام کردند که جدیدترین دور اخراج کارکنان در توئیتر شامل تیم‌های مهندسی است که اخراج آنها در بخش تبلیغات و زیرساخت‌های فنی پشتیبانی توئیتر تأثیر گذاشته است.

این شرکت پیشتر در ماه نوامبر پس از شکایت ماسک در مورد کاهش شدید درآمد، ۵۰ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. طبق گزارش‌ها، کارکنان توئیتر از آن زمان تا کنون با ۷۰ درصد کاهش به حدود ۲ هزار نفر رسیده‌اند.

ماه گذشته نیز توئیتر تعداد بیشتری از کارمندان تیم اعتماد و ایمنی که نظارت بر محتوای جهانی را مدیریت می‌کنند و بخش نفرت پراکنی و آزار را اخراج کرده بود. به گفته منابع آگاه از امر حداقل ۱۲ کارمند در دفاتر دوبلین و سنگاپور اخراج شده‌اند.

یکی کارمندان اخراجی پلتفرم اجتماعی ایلان ماسک، نور ازهر بن عیوب(Nur Azhar Bin Ayob) است که به تازگی به عنوان رئیس بخش یکپارچگی منطقه آسیا-اقیانوسیه انتخاب شده بود. دیگری آنالوییزا دومینگز مدیر ارشد سیاست گذاری درآمد است.

«الا اروین» نایب رئیس بخش اعتماد و ایمنی توئیتر نیز اخراج برخی کارمندان این بخش را تأیید کرد اما جزئیات آن را نگفت.

او در یک بیانیه ایمیلی نوشته است: ما هزاران کارمند در بخش اعتماد و ایمنی داریم که روی بازبینی محتوا فعالیت می‌کنند. همچنین در تیم‌هایی که به طور روزانه در شرکت فعالیت دارند، نیرویی اخراج نشده است.

توئیتر برای کاهش هزینه‌ها در اوایل نوامبر ۲۰۲۲ میلادی حدود ۳۷۰۰ کارمند را اخراج کرد و پس از آن نیز صدها نفر از شغل خود استعفا دادند.

همچنین عده‌ای از کارمندان توئیتر شکایت کرده و مدعی هستند این شرکت به طور ناعادلانه کارمندان زن را برای اخراج هدف گرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید