10 کشته در انفجار مهیب در جایگاه ذخیره‌سازی سوخت + فیلم

کدخبر: ۵۵۸۹۸۸
اقتصادنیوز: در حادثه انفجار و حریق گسترده در یک جایگاه ذخیره سازی سوخت در پایتخت اندونزی، ۱۰ نفر کشته شدند.
10 کشته در انفجار مهیب در جایگاه ذخیره‌سازی سوخت + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آمارهای منتشره از سوی ایستگاه مرکزی آتش نشانی در پایتخت اندونزی نشان می دهد که دست کم ۱۰ نفر پس از وقوع آتش سوزی امروز جمعه در یک جایگاه ذخیره سازی سوخت که تحت مدیریت شرکت انرژی دولتی این کشور «پرتامینا» (Pertamina) قرار دارد، کشته شدند.

واکنش «طارمی» به ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان دختر + عکس

خبرگزاری رویترز گزارش داد، آتش سوزی که بعد از ساعت ۲۰ به وقت محلی شروع شد، ساکنان اطراف در مناطق پرجمعیت را به آنقدر وحشت انداختند که برخی از آنها از محل سکونت خود گریختند.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی که رویترز مدعی است توانست به آن ها دست یابد، صدای انفجارهای مهیب پس از وقوع حریق شنیده شده است.

مرکز ایستگاه اصلی آتش نشانی «جاکارتا» پایتخت کشور اندونزی در این خصوص اعلام کرد که ۵۱ واحد را به منطقه «پلومپانگ» (Plumpang) در شمال این شهر اعزام کرده است و افزود که آتش سوزی بسیار گسترده است.

«ساتریادی گوناوان» (Satriadi Gunawan) یکی از مقامات ایستگاه آتش نشانی جاکارتای شمالی، به شبکه تلویزونی «کومپاس» (Kompas) گفت که آتش شروع به سرایت به خانه های اطراف کرده است.

شرکت انرژی دولتی این کشور «پرتامینا» در بیانیه ای اعلام کرد که علت وقعوع این حادثه در دست بررسی است و تخلیه منازل اطراف نیز ادامه دارد.

به گفته وزارت انرژی کشور اندونزی، ظرفیت این جایگاه سوخت بیش از ۳۰۰ هزار کیلو- لیتر است.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در سالی که گذشت

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید