استتار عجیب این حیوان ترسناک / فقط چشمانش معلوم است!+عکس

کدخبر: ۵۵۹۴۶۴
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که چگونه چشم کروکودیل‌ها برای کمین کردن در سطح آب برای تماشای طعمه به خوبی تنظیم شده است.
استتار عجیب این حیوان ترسناک / فقط چشمانش معلوم است!+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، برندگان جوایز جهانی عکاسی طبیعت (WNPA) ۲۰۲۲ اعلام شدند و عکاس آلمانی، «ینس کولمن» با تصویر پرتره‌ای از یک تمساح که در گل‌ولای کمین کرده است، جایزه اصلی این مسابقه عکاسی را کسب کرد. این عکس فوق‌العاده جایزه ۱۰۰۰ دلاری و عنوان «عکاس طبیعت جهان سال» را برای کولمن به‌همراه آورد.

فقط از چشم‌هایش قابل تشخیص است!/ عکس

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که چگونه چشم کروکودیل‌ها برای کمین کردن در سطح آب برای تماشای طعمه به خوبی تنظیم شده است. "fovea"، تکه‌ای از گیرنده‌های چشم تمساح است که دید واضحی را ارائه می دهد و به جای نقطه دایره ای معمول، یک رگه افقی را در چشم تشکیل می‌دهد.

به گفته محققان استرالیایی، این به حیوان اجازه می دهد بدون حرکت دادن سر، خط ساحلی را اسکن کند. آنها همچنین تفاوت هایی را در سلول های مخروطی که رنگ ها را حس می کنند، بین کروک های آب شور و آب شیرین پیدا کردند.

این یافته ها که در مجله زیست شناسی تجربی منتشر شده، نشان می دهد که اگرچه این جانوران در زیر آب دید بسیار تاری دارند، اما از چشمان خود در زیر سطح استفاده می کنند. این به این دلیل است که شرایط نور در زیستگاه های آب شیرین و شور متفاوت است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید