حذف واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از بودجه 1402

کدخبر: ۵۶۱۵۰۲
اقتصادنیوز: با تصویب مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان، بند مربوط به واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از لایحه بودجه ۱۴۰۲ حذف شد.
حذف واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از بودجه 1402

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) مجلس، بخشی از بند (ز) تبصره ۷ برای تامین نظر شورای نگهبان حذف شد که در آن آمده بود: «مسؤولیت امنیت رایانیکی (سایبری) شبکه و سامانه‌های دستگاههای ‌اجرائی و کسب تأییدیه‌های لازم بر عهده بالاترین مقام دستگاه ‌اجرائی بوده و نظارت و صدور تأییدیه شرح خدمات، فهرست تجهیزات در این مورد بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت اطلاعات می‌باشد.

آیین‌نامه ‌اجرائی این بند شامل نحوه ارتقاء و بهبود دانش نیروی انسانی ‌دستگاهها، شناسایی اطلاعات و فهرست تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، اشخاص دارای صلاحیت صدور تأییدیه امنیت رایانیکی (سایبری)، انعقاد قرارداد کشف آسیب‌پذیری، شیوه ابلاغ و زمانبندی اعمال تدابیر حفاظتی و سایر شاخصهای ارتقای امنیت رایانیکی (سایبری) و نحوه نظارت بر تکالیف ‌دستگاهها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری مرکز ملی فضای مجازی وزارت اطلاعات و سازمان ‌برنامه و بودجه کشور ظرف دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تهیه می‌شود و ‌به‌تصویب‌ ‌هیأت وزیران می‌رسد. سازمان پدافند غیرعامل کشور موظف به نظارت بر فرآیند فوق و ارائه گزارش عملکرد این بند هر سه‌ماه یک‌بار به سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.»

همچنین بند (س) تبصره ۷ اصلاح شد: «آیین‌نامه ‌اجرائی این بند به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان ‌برنامه ‌و ‌بودجه کشور با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین شده و ‌به‌تصویب‌ ‌هیأت وزیران خواهد رسید. منابع این حساب قابل انتقال به سال بعد است. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است گزارش عملکرد این بند مشتمل بر میزان منابع و مصارف این حساب و توسعه سطوح تحت پوشش تار (فیبر) نوری را هر سه‌ماه یکبار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.»

بندالحاقی ۵ تبصره ۷ حذف شد که در آن آمده بود:

« وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است نسبت به مستندسازی و واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از طریق مزایده عمومی ‌و با احراز صلاحیت فنی و مالی متقاضیان اقدام نماید.

آیین‌نامه اجرائی این بند با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار اجرائی می‌گردد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی