هشدار ناتو درباره ارسال تسلیحات مرگبار به روسیه/ این به معنای حمایت از جنگ غیرقانونی است

کدخبر: ۵۶۲۸۰۰
همزمان با رایزنی سران چین و روسیه در شهر «مسکو» پایتخت روسیه، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ائتلاف ناتو به چین نسبت به ارسال تسلیحات مرگبار به روسیه هشدار داد. این به معنای حمایت از جنگ غیرقانونی است.
هشدار ناتو درباره ارسال تسلیحات مرگبار به روسیه/ این به معنای حمایت از جنگ غیرقانونی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس از خبرگزاری «رویترز» ، استولتنبرگ روز سه شنبه گفت: «ما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه چین تسلیحات مرگبار به روسیه تحویل می‌دهد ندیده ایم، اما نشانه‌هایی داریم که نشان می‌دهد این درخواست روسیه بوده و این موضوعی است که توسط مقامات چینی در نظر گرفته شده است.»

دبیر کل ناتو ادامه داد، چین نباید به روسیه کمک‌های تسلیحاتی مرگبار ارائه کند، این به معنای حمایت از جنگ غیرقانونی است.

این گزارش حاکیست،  «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به همتای چینی خود گفت مسکو طرح ۱۲ ماده‌ای پکن برای «خاتمه دادن به بحران حاد در اوکراین» را مورد بررسی قرار خواهد داد.  پوتین گفت: «ما همیشه از روند مذاکرات استقبال می‌کنیم.»

چین ماه گذشته میلادی یک طرح ۱۲ ماده‌ای برای صلح در اوکراین پیشنهاد داد. «ترک خصومت‌ها» و از سرگیری مذاکرات صلح از جمله مفاد این طرح است.  در طرح چین اشاره‌ای به ضرورت عقب‌نشینی نیروهای روسیه از اوکراین که کی‌یف آن را پیش‌شرط هر مذاکره اعلام کرده است.

پیش‌تر، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته بود که واشنگتن هر گونه طرح صلح در ارتباط با جنگ اوکراین را در شرایط کنونی غیرقابل‌قبول می‌داند. «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا  با اشاره به سفر «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین به روسیه برای دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفت که واشنگتن هر گونه ابتکار صلح که از نشست آن‌ها حاصل شود را رد خواهد کرد

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی