هشدار آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسئولان

کدخبر: ۵۷۰۶۴۲
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی گفت: باید مدام پیامدهای مشکلات اقتصادی به مسئولین تذکر داده شود تا نسبت به حل آن اقدام کنند.
هشدار آیت‌الله مکارم‌شیرازی به مسئولان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار رییس کل دادگستری قم با این مرجع تقلید، ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموع قضایی کشور، قم را شهری متمایز و متعلق به جهان اسلام و تشیع دانسته و گفت: مردم انتظار دارند قم شهری معنوی و روحانی باشد و چنانچه مفسده‌ای در آن رخ دهد، اهمیت بیشتری دارد.

وی ریشه‌یابی جرایم و حوادث را از وظایف دادگستری برشمرده و تأکید کرد: ریشه‌یابی حوادث سبب می‌شود که از تکرار آن در آینده جلوگیری شود. پرونده‌ای که منجر به صدور حکم می شود باید علل و منشأ آن بررسی گردد.

این مرجع تقلید از جمله علل حوادث و جرایم در کشور را مشکلات اقتصادی ذکر کرده و افزود: سرچشمه مواد مخدر، فحشا، سرقت و بسیاری دیگر از جرایم مشکلات اقتصادی است. باید مدام پیامدهای مشکلات اقتصادی به مسئولین تذکر داده شود تا نسبت به حل آن اقدام کنند و هر اندازه که مشکلات اقتصادی کم شود و مردم بتوانند یک زندگی سالم داشته باشند، به همان نسبت جرایم نیز کم می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: بعضی کارهای نامشروع تحت عنوان فعالیت‌های اقتصادی سالم مثل مضاربه صورت می‌گیرد که چیزی جز رباخواری نیست. پول های مردم را با وعدۀ سودهای بالا می‌گیرند و در آخر با انبوهی از مال‌های مردم متواری می‌شوند. البته باید مردم را نسبت به خطرات این گونه سرمایه‌گذاری ها آگاه کرد که دچار طمع نشده و تسلیم این گونه افراد نشوند و دستگاه قضایی هم موظف است که جلوی فعالیت این گونه مؤسسات و افراد را بگیرد.

وی یادآور شد: اگر مسئولین کار را جدی بگیرند، کارمندان سطوح میانی و پایینی نیز جدی خواهند بود و خیلی از مشکلات مردم به آسانی حل می‌گردد. مسئولین و کارمندان باید نسبت به حل مشکلات ارباب رجوع دلسوزی نمایند.

این مرجع تقلید در پایان خطاب به رییس کل دادگستری استان قم، حل مشکلات مردم را عبادت دانسته و اضافه کرد: ان‌شاءالله با دلسوزی، مشکلات مردم را پیگیری می‌کنید و ما هم برای موفقیت شما دعا می‌کنیم.

تیتر یک
  • در نظرخواهی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه‌گذاران مین…

از دست ندهید
کارگزاری مفید