تمدید آتش‌بس در سودان به مدت 72 ساعت

کدخبر: ۵۷۰۶۵۰
نیروهای پشتیبانی سریع امروز خبر داد که به آتش‌بس 72 ساعته پایبند خواهد بود.
تمدید آتش‌بس در سودان به مدت 72 ساعت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، درگیری‌های خونین در سودان از شنبه ۲۶ فروردین آغاز شده، تا به امروز همچنان ادامه دارد و با وجود آتش‌بس‌های موقت چند ساعته و انتشار اخبار در خصوص تلاش‌های جاری برای توقف درگیری، همچنان در حال قربانی گرفتن است.

نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی حمیدتی که یکی از طرفین جنگ در سودان هستند، بعد از ظهر امروز یکشنبه خبر دادند که در راستای پذیرش درخواستهای بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی، آتش‌بس در این کشور را تمدید می‌کنند.

شبکه خبری الجزیره به نقل از این نیروها گزارش داد، آتش‌بس مذکور، ۷۲ ساعته خواهد بود و از نیمه امشب آغاز خواهد شد. این نیروها تأکید کردند که به «آتش‌بس اعلام شده و توقف کامل درگیریها متعهد هستیم؛ هر چند که ارتش [سودان]، به صورت مستمر، این توافقها را نقض می‌کند».

ارتش سودان به فرماندهی عبدالفتاح البرهان هم ضمن متهم کردن نیروهای پشتیبانی به نقض آتش‌بس، گفت: در حال رصد تحرکات گروههای دشمن هستیم که از غرب به سمت پایتخت در حرکت هستند. این مسئله نشانگر تداوم نقض آتش‌بس است».

نیروهای پشتیبانی هم در واکنش به این اظهارات تأکید کردند: نقض مداوم  آتش‌بس انسانی توسط فرماندهان کودتاچی در نیروهای مسلح، همچنان ادامه دارد. کودتاگران با توپخانه و جنگنده، مواضع نیروهای ما در مناطقی از خارطوم را بمباران کردند.

این در حالی است که وزارت بهداشت سودان شامگاه گذشته خبر داد که در جریان درگیریهای  نیروهای پشتیبانی سریع و ارتش سودان تا به امروز، ۵۲۸ نفر کشته و چهار هزار و ۵۹۹ نفر هم زخمی شده‌اند.

ارتش سودان شامگاه پنجشنبه گذشته هم خبر داد که با تمدید ۷۲ ساعته آتش‌بس در این کشور موافقت کرده است. ارتش سودان که از نیروهای پشتیبانی سریع تحت عنوان «شورشی» یاد می‌کند، گفت: امیدواریم که شورشیان این بار به آتش‌بس پایبند باشند و با بمباران مراکز و مواضع نظامی آن را نقض نکنند و جان غیر نظامیان را به خطر نیاندازند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید