یک مقام بلند رتبه ارتش درگذشت

کدخبر: ۵۷۰۷۴۲
امیر خلبان رسول هوشیار استاد خلبان پیشکسوت نیروی هوایی دار فانی را وداع گفت.
یک مقام بلند رتبه ارتش درگذشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، امیر خلبان رسول هوشیار، از خلبانان ترابری نیروی هوایی و از ایثارگران این نیرو به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت.

امیر هوشیار متولد 1313 تهران بود که در سال 1337 وارد نیروی هوایی و پس از طی دوران آموزشی در رشته خلبانی فارغ التحصیل شد.

وی خلبان و استاد خلبان هواپیمای جنگنده اف86 ، هواپیمای ترابری سی130 و بویینگ 747 و یکی از خلبانان بسیار قدیمی و پیشکسوت نهاجا محسوب می‌شد که در زمان فرماندهی شهید فکوری به عنوان جانشین معاونت عملیات نیرو فعالیت می‌کرد و از طراحان و ایده پردازان نخبه این نیرو به شمار میرفت.

وی در طول هشت سال دفاع مقدس با ایده‌های جدید خدمات شایانی در ارسال مهمات و پشتیبانی از میدان‌های جنگ و انتقال مجروح از جبهه‌های حق علیه باطل در کارنامه درخشان خود دارد.

عکس معروفی که در آن، هوشیار کنار امام خمینی (ره) نشسته مربوط به دیدار دست‌اندرکاران عملیات پیروز حمله به  اچ 3 است که هوشیار آن‌زمان جانشین معاون عملیات نیروی هوایی بود.

مرحوم هوشیار سال 58 فرمانده پایگاه یکم مستقل ترابری، مدیریت ترابری نهاجا و جانشین معاونت عملیات نهاجا را به عهده داشتند و پس از بازنشستگی مدیر عاملی کیش ایر و رییس فرودگاه پیام را در کارنامه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید