ایران‌هراسی از سوی اسراییل هم‌زمان با سفر ابراهیم رئیسی به سوریه

کدخبر: ۵۷۱۵۵۰
یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به یونان سفر و با نیکوس پاناگیوتوپولوس، وزیر دفاع یونان دیدار کرده است، هم‌زمان با سفر دو روزه سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران به سوریه گفت که رژیم اسراییل مانع تلاش‌های ایران برای استقرار نظامی در سوریه یا ایجاد گذرگاهی برای انتقال تسلیحات پیشرفته به لبنان خواهد شد.
ایران‌هراسی از سوی اسراییل هم‌زمان با سفر ابراهیم رئیسی به سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم‌زمان با سفر رییس جمهور ایران به سوریه به مطرح کردن اظهاراتی علیه روابط این دو کشور پرداخته و ادعای وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کرد.

روزنامه تایمز آو اسراییل نوشت،‌ یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به یونان سفر و با نیکوس پاناگیوتوپولوس، وزیر دفاع یونان دیدار کرده است، هم‌زمان با سفر دو روزه سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران به سوریه گفت که رژیم اسراییل مانع تلاش‌های ایران برای استقرار نظامی در سوریه یا ایجاد گذرگاهی برای انتقال تسلیحات پیشرفته به لبنان خواهد شد.

بنابر گزارش تایمز آو اسراییل، گالانت مدعی شد که «ایران در مدت شش ماه گذشته، به طور هفتگی با هواپیما سلاح به سوریه فرستاده است تا برای فعالیت‌های تروریستی استفاده شود.»

این روزنامه در ادامه نوشت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین با تکرار ادعای وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران، به وزیر دفاع یونان گفت: اشتباه نکنید. ایران به یک بمب اتمی راضی نخواهد شد. ایران تا کنون توانسته است مواد[شکافت‌پذیر] غنی‌شده تا ۲۰ و ۶۰ درصد را برای تولید پنج بمب به دست بیاورد. پیشرفت ایران و غنی‌سازی تا ۹۰ درصد اشتباه بزرگی از سوی ایران خواهد بود و می‌تواند دامن‌گیر کل منطقه شود.

علاوه بر این، شبکه آی‌۲۴ نیز گزارش داد که گالانت در ادامه اظهارات ضدایرانی خود در یونان، با مطرح کردن ادعایی علیه سپاه پاسداران مبنی بر به کار گرفتن عواملی در خاک یونان برای اقدام علیه اهداف اسراییلی، گفت که این تنها حمله‌ای نبوده است که با همکاری یونان و رژیم اسراییل از آن جلوگیری شده است.

تیتر یک
کارگزاری مفید