محکومیت حادثه تروریستی سراوان توسط پاکستان

کدخبر: ۵۷۵۲۰۶
وزارت خارجه پاکستان در پیامی اعلام کرد دولت و ملت این کشور حادثه غم‌انگیز سراوان را به خانواده‌های داغدیده شهدای آن و دولت ایران تسلیت می‌گوید.
محکومیت حادثه تروریستی سراوان توسط پاکستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا به نقل از رادیو پاکستان، وزارت امور خارجه پاکستان، امروز در پی حمله تروریستی در مرز «مرزه سر» در منطقه سراوان که منجر به شهادت چند تن از مرزبانان ایران شد، در بیانیه‌ای «قویا» این حمله تروریستی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که دولت و ملت پاکستان این حادثه غم‌انگیز را به خانواده‌های داغدیده شهدای آن و دولت ایران تسلیت می‌گوید.

وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که مرز ایران-پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند و متعهد است که با ایران برای تحقق این هدف تلاش کند.

این پیام دولت پاکستان در پی این مطرح می‌شود که بنابر اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات فراجا، «در پی حمله تروریستی ناجوانمردانه اشرار و معاندان، شامگاه شنبه تلاش تروریست‌های معاند برای ورود به کشور از مرز پاکستان با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی «مَزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه رو شدند و در این درگیری متاسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر، به درجه شهادت نائل و تروریست‌ها با تحمل تلفات از صحنه درگیری متواری شدند.»

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش به این حادثه تروریستی اعلام  کرد «جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام شرورانه، از دولتمردان پاکستان انتظار دارد هرچه سریع‌تر به توافقات دو کشور برای سرکوب گروه‌های تروریستی جامه عمل پوشانیده و در ارتقای امنیت مرزهای مشترک بکوشد.»

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید