اولین واکنش دولت به نامه قالیباف به رئیسی درباره نرخ تسعیر ارز

کدخبر: ۵۷۵۸۰۰
سخنگوی دولت به نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور درباره نرخ تسعیر ارز واکنش نشان داد.
اولین واکنش دولت به نامه قالیباف به رئیسی درباره نرخ تسعیر ارز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:  این یک مسأله حقوقی متداول است که مصوبات هیات دولت در هیات تطبیق مصوبات مجلس بررسی می‌شود و اگر خلاف قانون باشد، مجلس اعلام میکند و دولت هم یا اصلاح می‌کند و یا مصوبه لغو می‌شود.

وی افزود: تشخیص مجلس این بوده که این مصوبه باید لغو شود‌؛ قانون تعیین نرخ تسعیر ارز را بر عهده بانک مرکزی گذاشته و همین فرایند الان وجود دارد. مصوبات بانک مرکزی لازم‌الاجراست و فقط مسأله مجلس این بوده دولت نمی‌تواند نرخ ثابتی را مشخص کند و بانک مرکزی با صلاحیت قانون نرخ را مشخص می‌کند.

سخنگوی دولت گفت: تغییری در نرخ تسعیر انجام نخواهد شد و مبنا همان نرخی است که بانک مرکزی گفته است و همان مبنا ادامه خواهد داشت.

بهادری‌جهرمی درباره مصوبات دولت خاطر نشان کرد: جلسه امروز هیئت دولت به ریاست آقای مخبر معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شد و گزارشات متعدد و مفصلی از سوی وزارتخانه‌ها ارائه شد.

وی گفت: در دو جلسه دولت در هفته جاری اصلاح موادی از قانون مبارزه با مواد مخدر مورد موافقت قرار گرفت و ساماندهی معتادان به تصویب رسید و ارتقا داده شد؛ این لایحه احتمالاً امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد. هم‌چنین آیین‌نامه انتظام‌بخشی و ضابطه‌مندی درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی به تصویب هیئت وزیران رسید؛ این آیین‌نامه از تکالیف سال جاری است که به ارتقای شفافیت این شرکت‌ها کمک می‌کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره ماجرای سرقت فرش‌های کاخ سعدآباد، تصریح کرد: دولت در این موضوع، خود شاکی تخلفاتی است که در گذشته انجام شده و این ماجرا برای قبل است؛ چون این دولت اهل رسیدگی و مبارزه با فساد است، این مسئله هم مشخص شده؛ البته موضوع باید از مراجع قضایی دنبال شود.

تیتر یک
کارگزاری مفید