خواننده پیشکسوت ایران دارفانی را وداع گفت

کدخبر: ۵۸۱۱۱۵
نصرالله ناصح‌پور خواننده پیشکسوت و عضو سابق هیئت مدیره خانه موسیقی ایران در ۸۳ سالگی درگذشت.
خواننده پیشکسوت ایران دارفانی را وداع گفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نصرالله ناصح‌پور خواننده پیشکسوت موسیقی و عضو سابق هیئت مدیره خانه موسیقی ایران که به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری شده بود، شب گذشته (۲۸ خرداد) در ۸۳ سالگی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر این خواننده پیشکسوت روز چهارشنبه (۳۱ خرداد) ساعت ۹:۳۰ از مقابل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و پیکر وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده خواهد شد.

گرم‌ترین شهر ایران را بشناسید

زنده‌یاد ناصح‌پور سال ۱۳۱۹ در اردبیل به دنیا آمد و از همان دوران کودکی، در خانواده‌ای موسیقی‌شناس پرورش یافت. وی با عزیمت به تهران، بیشتر اوقات خود را مصروف فراگیری موسیقی سنتی ایران کرد و پس از آشنایی با استاد محمود کریمی، به هنرستان آزاد موسیقی ملی راه یافت و مشغول تحصیل شد.

زنده‌یاد ناصح‌پور پس از تشکیل کلاس‌های مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، از راهنمایی‌ها و آموزش و توصیه‌های ارزنده استاد نورعلی برومند بهره‌مند شد. این هنرمند فقید از جلسات شناخت موسیقی و کلام و تلفیق شعر و موسیقی نیز، بهره‌های فراوان جست و سپس برای فراگیری ردیف عالی موسیقی سنتی و آموزش تصنیف و ضرب آهنگ مربوط به آن، به محضر استاد عبدالله دوامی راه پیدا کرد.

خانه موسیقی ایران درگذشت این استاد پیشکسوت را به خانواده محترم وی و جامعه موسیقی ایران تسلیت می‌گوید.

تیتر یک
کارگزاری مفید