آلمان هم به اوکراین رو دست زد؟/ خبری از تسلیحات دوربرد نیست!

کدخبر: ۵۸۳۷۸۴
طبق آنچه صدراعظم کشور آلمان بیان کرده است این کشور برنامه ای برای ارسال تسلیحات دوربرد به اوکراین برای مقابله با روسیه در نظر ندارد.
آلمان هم به اوکراین رو دست زد؟/ خبری از تسلیحات دوربرد نیست!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان امروز یکشنبه در سخنانی ادعا کرد: برلین نمی خواهد تسلیحات دوربرد برای اوکراین ارسال کند تا از استفاده آنها برای حمله به روسیه جلوگیری شود.

صدراعظم آلمان در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: با نگرانی اوضاع در فرانسه را دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: من بسیار امیدوار و کاملا مطمئن هستم که دولت فرانسه ابزاری برای اطمینان از بهبود سریع اوضاع پیدا خواهد کرد.

«اولاف شولتز» احتمال وقوع ناآرامی‌ هایی شبیه به فرانسه در آلمان را بعید دانست و مدعی شد که هیچ نشانه ای نمی بیند که اعتراضاتی مانند آنچه در فرانسه رخ داد، ممکن است در کشورش روی دهد.

در ارتباط با ارسال تسلیحات از سوی برلین برای کی یف، وزیر دفاع آلمان چند روز پیش از عدم تمایل این کشور برای ارسال تسلیحات نظامی بیشتر به اوکراین سخن گفت.

«بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان در اظهاراتی عنوان کرد که برلین به جای ارسال سلاح های جدید به اوکراین، باید بر اطمینان از کارآمدی تسلیحات تحویلی به اوکراین تمرکز کند.

وزیر دفاع آلمان در جریان سفر خود به آمریکا در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرده بود که اکنون مسئله این است که چگونه می توان از پایداری کار تسلیحات نظامی (ارسالی به اوکراین) اطمینان کسب کرد.

بوریس پیستوریوس تاکید کرد در حال حاضر ایجاد یک سیستم کارآمد برای نگهداری و سرویس تسلیحات و مهمات ایمن سازی سامانه های موشکی و تانک هایی که به اوکراین ارسال شده از اهمیت برخوردار است.

وزیر دفاع آلمان در این باره، به راه اندازی دو کارگاه تعمیر تسلیحات نظامی در لهستان برای نگهداری و سرویس تانک های لئوپارد آلمانی، که به اوکراین فرستاده شدند، اشاره کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی