اطلاعیه مهم دانشگاه اصفهان درباره تعلیق موقت ۲ عضو هیات علمی

کدخبر: ۵۸۹۴۵۴
اقتصادنیوز: روابط عمومی دانشگاه اصفهان با انتشار اطلاعیه ای درباره تعلیق موقت ۲ عضو هیات علمی این دانشگاه، توضیحاتی ارائه داد.
اطلاعیه مهم دانشگاه اصفهان درباره تعلیق موقت ۲ عضو هیات علمی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه اصفهان که عصر دوشنبه در پایگاه اینترنتی این دانشگاه قرار گرفت، آمده است: " ۲ تَن از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به علت اظهارات و مطالب انتشار یافته خود در معرض اتهامات قضایی در قوه قضاییه و هیأت رسیدگی به تخلفات اعضای هیأت علمی قرار گرفتند و طبق قانون اتهامات ایشان ابلاغ و فرصت دفاع به آنان داده شد. بنابراین بر اساس نص آیین‌نامه‌های دانشگاه، تا رسیدگی و تعیین تکلیف وضعیت اتهامی ایشان، موقتا حکم تعلیق دریافت کردند".

در ادامه این اطلاعیه آمده است: "تمامی این فرایندها در فضایی آرام و قانونی در حال رسیدگی بود و با هدف حفظ شأن علم و دانشگاه و شخصیت هیأت علمی، با حفظ محرمانگی دنبال می‌شد. هفته‌ گذشته نیز تعدادی از اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه با هدف اطلاع از روند طی شده، ملاقات صمیمانه سه ساعتی با ریاست و مدیران دانشگاه داشتند و نگرانی‌ها و درخواست‌های خود را در فضایی آزاد مطرح کردند و موضوع از نظر فرم و با اشاراتی کلی به محتوی آشکار بررسی شد.

سرقت گردنبند طلای بازیگر مشهور مرد وسط اتوبان همت

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه " در این جلسه توصیه‌ دلسوزانه از طرف مسئولان دانشگاه برای جلوگیری از هیاهوی رسانه‌ای و خطر انتشار محتوای اتهامات مطرح و پیشنهاد شد تا صدور حکم قضایی در محاکم ذی صلاح از هرگونه پیش‌داوری و قضاوت خودداری شود چرا که فضای ناآرام و هیاهوی رسانه‌ای می‌تواند تأثیر منفی در رسیدگی قضایی به اتهامات داشته باشد"، تصریح شده است: " با وجود فضای مثبت جلسۀ مذکور، متأسفانه تعداد کمی از عزیزان حاضر در جلسه با اهدافی که به نظر می‌رسد جنبه‌های سیاسی، گروهی و شخصی در آن غالب است با انتشار بیانیه و یادداشت کوشیدند مظلوم‌نمایی و سیاه‌نمایی کنند و از محتوای مجرمانۀ آنچه در کلاس‌های درس بیان شده بود چشم ببندند و اذهان ناآگاه از محتوای پرونده را از وقایع و اتهامات منحرف سازند. بدین ترتیب در فضایی غبارآلود، با تکیه بر هیجانات و حس انسان‌دوستی و بی‌اطلاعی مخاطبان خود، اقدام به جمع آوری امضا در حمایت از بیانیه خود کردند".

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: " از سوی دیگر نیز جمع کثیری از استادان و دانشجویان دلسوز و دغدغه‌مند که به طریقی از این ماجرا باخبر شده بودند مجدانه به دنبال کشف واقعیت و در صورت اثبات جرم، برخورد قاطع با افرادی بودند که فضای علم و دانشگاه را دچار آشوب و اختلال کرده‌اند".

روابط عمومی دانشگاه اصفهان در این اطلاعیه تاکید کرد: " دانشگاه با تأکید بر قانون‌مداری و پایبندی به فرآیندهای مقرر قضایی و آیین‌نامه‌ای، ضمن احترام به نگرانی جامعۀ دانشگاهی در خصوص این موضوع، اصرار دارد ادامۀ روندهای غیردانشگاهی و غیراداری از جمله انتشار بیانیه و تشویش اذهان جامعه، می‌تواند باعث اقدامات هیجانی مطلعین از محتوای اتهامات و خدایی نکرده درز مطالبی از آن شود که اصولا وضعیت پرونده‌ قضایی را با ورود متغیرهای پیش‌بینی‌نشده، پیچیده‌تر خواهد کرد و باعث تحریک افکار عمومی خواهد شد".

روابط عمومی دانشگاه اصفهان به "افراد و گروه‌های مختلف دلسوز محیط علمی و فرهنگی دانشگاه" پیشنهاد کرد که " قبل از هرگونه اظهار نظر له یا علیه این پرونده‌ها با مسئولیت پذیری و صبر مشفقانه با مدیران دانشگاه همکاری و مشورت کنند و از هرگونه اظهار نظر، صدور بیانیه، پیش داوری، تصویر سازی، افشای محتویات و ... اجتناب نمایند".

همچنین در بخشی از این اطلاعیه آمده است: " دانشگاه محلی برای تضارب آرا و مباحث علمی در فضایی به دور از هیجان‌های سیاسی مرسوم در محیط عوامانه است. تبدیل محیط آکادمی و حریم کلاس به بمباران شبهات اعتقادی، سیاسی و فرهنگی؛ بیان اتهامات بی اساس در یک رویارویی نابرابر؛ فرار دائمی از مناظره‌های علمی و انتقادی همسطح و همراستا شدن با جنگ رسانه‌ای و ترکیبی دشمنان ایران اسلامی، به مخاطره انداختن حریم فرهیختگی است".

به گزارش ایرنا، چند روز گذشته یکی از استادان گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان در یادداشتی در شبکه های اجتماعی به تعلیق ۲ عضو هیات علمی این دانشگاه اشاره کرد و بیانیه ای نیز بمنظور حمایت از این ۲ استاد و درخواست برای رفع کامل تعلیق آنها با جمع آوری امضا منتشر شد.

دانشگاه اصفهان حدود ۱۷ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیات علمی دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید