زیر سویه جدید کرونا به ایران آمد؟

کدخبر: ۵۹۱۸۶۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: علاوه بر زیرسویه EG۵، زیرسویه های متعدد دیگری هم در جهان کشف شده اند که هیچ یک شیوع نیافته و در ایران نیز شناسایی نشده بودند.
زیر سویه  جدید کرونا به ایران آمد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  پدرام پاک آیین افزود: زیرسویه EG۵ نخستین بار ماه‌ها قبل یعنی ۱۷ فوریه یا ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ در جهان شناسایی شد.

وی با بیان این مطلب که این زیرسویه، مشتق از یکی از زیرسویه‌های أمیکرون بنام XBB۱, ۹.۱ است، گفت: این زیر سویه از طرف سازمان جهانی بهداشت تحت رصد و سپس تحت توجه طبقه بندی شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی افزود: همچنین این زیرسویه در ۵۱ کشور شناسایی شده و از زمان شناسایی تا کنون تغییری در بیماری‌زایی آن مشاهده نشده است.

فقط این افراد در ایران اینترنت بدون فیلتر دارند

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که در ایران، آزمایش سکانس برای تعیین سویه و زیرسویه به تعداد بالغ بر ۲۰۰ مورد در هر ماه به ویژه در مورد مسافران خارجی و در مرزها انجام می‌شود، اظهار داشت: زیر سویه EG۵ از زمان کشف آن تاکنون در ایران شناسایی نشده است.

وی در پایان گفت: خبر منسوب به یکی از دانشگاه‌های تهران مبنی بر توصیه به عموم برای ماسک زدن مورد تأیید وزارت بهداشت نیست و فعلا چنین توصیه‌ای وجود ندارد.

تیتر یک
کارگزاری مفید