در پاکستان ؛

انتخابات لغو شد

کدخبر: ۵۹۲۷۹۹
نهاد ارشد انتخابات پاکستان اعلام کرد، انتخابات پارلمانی در این کشور قرار نیست در سال جاری میلادی برگزار شود و تا سال آتی میلادی به تعویق می‌افتد.
انتخابات لغو شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، نهاد ارشد انتخابات پاکستان اعلام کرد، انتخابات پارلمانی در این کشور قرار نیست در سال جاری میلادی برگزار شود و تا سال آتی میلادی به تعویق می‌افتد.

این اظهارنظر از سوی کمیسیون انتخابات پاکستان در پی تایید نتایج مورد مناقشه سرشماری ملی در اوایل ماه جاری میلادی مطرح شده است.

این تصویب عجولانه توسط شورای منافع مشترک، یک نهاد قانون اساسی که شامل نخست وزیر و وزرای ارشد همه ایالت‌هاست، به این معنی است که کمیسیون انتخابات پاکستان حداقل به چهار ماه دیگر نیاز دارد تا حوزه‌های انتخابیه جدید در کشور را مطابق با آخرین سرشماری اعلام کند.

کمیسیون انتخابات پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، برنامه ریزی تعیین حدود جدید حوزه‌های انتخابیه مطابق با نتایج سرشماری جدید در ۱۴ دسامبر سال جاری میلادی کامل می‌شود.

پس از این اقدام، نهاد انتخاباتی پاکستان ۹۰ روز دیگر زمان نیاز دارد تا یک انتخابات پارلمانی برگزار کند به این معنا که این انتخابات تا پیش از مارس سال آتی میلادی برگزار نخواهد شد.

در پی انحلال پارلمان در نهم اوت قرار بود انتخابات پارلمانی نوامبر سال جاری میلادی برگزار شود. بر اساس قانون اساسی، اگر مجمع ملی یا مجالس ایالتی در پاکستان منحل شوند، انتخابات باید ظرف ۹۰ روز برگزار شود.

تصویب نتایج جدید سرشماری پیشتر در دیوان عالی پاکستان و توسط کانون وکلای دیوان عالی کشور به چالش کشیده شده است.

در این میان، حزب تحریک انصاف پاکستان متعلق به عمران خان، نخست وزیر برکنار شده و محبوس این کشور تصمیم کمیسیون انتخابات را رد کرده و آن را «شوم» و «با نیت بد» دانست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید