واتساپ جذاب‌تر شد / بزرگ‌ترین مشکل این پیام رسان برطرف شد!

کدخبر: ۵۹۲۸۲۴
واتس‌اپ با یک ارتقا، به کاربران اجازه خواهد داد تصاویر اچ دی را از طریق این اپلیکیشن پیام رسان ارسال کنند.
واتساپ جذاب‌تر شد / بزرگ‌ترین مشکل این پیام رسان برطرف شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «مارک زاکربرگ» مدیرعامل شرکت «متا پلتفرم» (شرکت مادر واتس‌اپ) در کانال اینستاگرام خود و در یک پست فیس بوک، این خبر را اعلام کرد.

این ویژگی که به کاربران امکان می دهد کیفیت بالای تصاویری که با دوستان خود به اشتراک می گذارند را حفظ کنند، پیش از این با تعدادی از کاربران منتخب، آزمایش شده بود. کاربران اوایل تابستان، این گزینه را از طریق نسخه بتای اندروید واتس‌اپ و اپلیکیشن تست فلایت در iOS، مشاهده کرده بودند که نشان می داد زمان عرضه عمومی آن نزدیک است.

ترفند شرکت «ایلان ماسک» برای انتقام از رقبا

کاربران برای دسترسی به این ویژگی، باید ابتدا اپلیکیشن واتس‌اپ را به‌روزرسانی کنند. پس از آن، دکمه جدید اچ دی را در بالای صفحه اشتراک گذاری، کنار سایر ابزارهای ویرایش تصویر مانند چرخاندن و ابزارهای افزودن متن و استیکر به عکس، مشاهده خواهند کرد.

هنگامی که کاربر، روی دکمه اچ دی می زند، پنجره ای ظاهر خواهد شد که به او اجازه می دهد کیفیت عکس را انتخاب کند. به صورت پیش فرض، کیفیت استاندارد انتخاب شده است. واتس‌اپ اعلام کرد این انتخاب برای این بوده که سرعت و مطمئن بودن اشتراک گذاری عکس تضمین شود. اما اکنون کاربران می توانند کیفیت اچ دی عکس را چک کنند.

پس از ارسال عکس، دریافت کنندگان، عکس را مشاهده خواهد کرد که برچسب اچ دی آن در پایین سمت چپ عکس قرار می گیرد و به آنها اطلاع می دهد که یک تصویر کیفیت بالا به اشتراک گذاشته شده است. همه عکسها از طریق رمزنگاری سر تا سری واتس‌اپ، حفاظت شده اند.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری تِک کرانچ، امکان ارسال تصاویر اچ دی طی هفته های آینده، به مرور برای کاربران جهانی واتس‌اپ عرضه می‌شود. این شرکت اعلام کرد به زودی، پشتیبانی از ویدئوهای اچ دی هم اضافه می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید