وزیر دفاع اوکراین استعفا داد/ واکنش زلنسکی چه بود؟

کدخبر: ۵۹۵۹۸۷
ولودیمیر زلنسکی در پیام ویدئویی خود از کناره‌گیری «الکسی رزنیکوف» از سمت وزیر دفاع اوکراین و تعیین رئیس صندوق خصوصی‌سازی اوکراین به سِمت وزیر دفاع خبر داد.
وزیر دفاع اوکراین استعفا داد/ واکنش زلنسکی چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاعی که ۵۵۰ روز جنگ تمام عیار را پشت سر گذاشته است، برکنار کند و این هفته از پارلمان می‌خواهد تا «رستم اومروف» رئیس صندوق خصوصی‌سازی اوکراین را جایگزین او کند.

بر پایه این گزارش، زلنسکی این خبر را در سخنرانی شبانه خود اعلام کرد. این تصمیم بیانگر بزرگترین تغییرات در تشکیلات دفاعی اوکراین پس از آغاز جنگ در فوریه ۲۰۲۲ است.

رئیس جمهوری اوکراین درباره علت برکناری رزنیکوف گفت: من معتقدم که وزارت دفاع به رویکردها و چارچوب‌های تعاملاتی جدیدی با ارتش و جامعه نیاز دارد.

اومروف ۴۱ ساله از قانونگذاران سابق اوکراین و از تاتارهای کریمه است. وی از سپتامبر ۲۰۲۲ تاکنون ریاست صندوق دارایی‌های دولتی اوکراین را برعهده دارد.

«یاروسلاو ژلزنیاک» معاون رئیس جمهور اوکراین پیشتر ادعا کرده بود که رزنیکوف به عنوان سفیر در بریتانیا منصوب خواهد شد و رستم اومروف، رئیس فعلی صندوق دارایی دولتی، جایگزین وی به عنوان وزیر دفاع خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید