فاجعه هولناک؛ اجاره قاتل برای کشتن همسر / نقشه قتل لو رفت

کدخبر: ۵۹۷۵۳۳
اقتصادنیوز: زن جوان با نامزد سابقش برای قتل شوهرش با یکدیگر همدست شدند تا بیمه عمر 600 هزار دلاری وی را تصاحب کنند.
فاجعه هولناک؛ اجاره قاتل برای کشتن همسر / نقشه قتل لو رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، سال 2005 جنیفر فیث بعد از 2 ازدواج ناموفق با جیمز فیث آشنا شد، آنها 7 سال بعد عاشقانه با هم ازدواج  در لاس وگاس کردند و جیمز دختر جنیفر از ازدواج قبلی‌اش را به فرزندی پذیرفت. زمانی که جیمز به سمت مدیر فناوری اطلاعات در شرکت هواپیمایی آمریکا ارتقا یافت، این خانواده به دالاس در تگزاس نقل مکان کردند جنیفر به عنوان مدیر مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد و این زوج در محله لوکس کلیف ساکن شدند. زندگی معمولی آنها ادامه داشت تا صبح روز 9 اکتبر دو سال پیش که فاجعه‌ای هولناک سرنوشت دیگری برای این خانواده رقم زد.

همدستی زنی با نامزد سابقش برای قتل شوهر | نقشه جنایت چطور لو رفت؟

حادثه‌ای باورنکردنی

میرر گزارش داد، ساعت 7:30 صبح  9 اکتبر دو سال پیش، وقتی جنیفر 48 ساله و جیمز 49 ساله به پیاده روی به رفته بودند، دقایقی بعد همسایه‌ها با شنیدن صدای جیغ یک زن به بیرون از خانه‌های خود دویدند. آنها جیمز را در حالی که خونین بر زمین افتاده بود و جنیفر را با دستان بسته یافتند. بلافاصله به پلیس اطلاع دادند. به دنبال این ماجرا، پلیس وارد عمل شدو تحقیقات را آغاز کرد.

جنیفر که از این جریان شوکه شده بود با هق هق گریه ماجرا را برای پلیس شرح داد گفت: وقتی برای قدم زدن به بیرون از خانه آمدیم، هنوز کمی از خانه دور نشده بودیم که ناگهان یک مرد غریبه در حالی یک هودی به تن داشت و به صورتش را با یک ماسک آبی پوشانده بود، چندین گلوله به همسرم شلیک کرد و همسرم بر زمین افتاد. به سمت من آمد و با پیچیدن نوار چسب به دور مچ دستم را بست. سعی کرد جواهراتم را بدزد و حتی قصد ربودنم را داشت اما وقتی من جیغ زدم از ترس اینکه همسایگان فرار برسند با سرعت فرار کرد. 

به دنبال اظهارات این زن، پلیس تحقیقات خود را ادامه داد و مشخص شد که 3 گلوله به سر، 3 گلوله به قفسه سینه و یک گلوله به پای جیمز اصابت کرده بود. در بررسی فیلم‌ دوربین‌های مدار نیز معلوم شد که قاتل بعد از ارتکاب جرم با یک نیسان وانت تایتان مشکی با علامت «T» بر شیشه عقب خودرو فرار کرده است.  شماره پلاک خودرو نیز مشخص نبود.

پلیس با شواهد و مدارکی که به دست آورده بود، تحقیقات خود را برای شناسایی قاتل آغاز کرد. درا ین بین جنیفر برای جریحه دار شدن افکار عمومی که از این قتل شوکه شده بودند با گریه از مردم خواست تا اگر اطلاعاتی درباره ضارب پیدا کردند به آنها اطلاع دهند. از طرفی هم مردم یک حساب خیریه برای جنیفر و دخترش راه اندازی کردند که به سرعت بیش از 60 هزار دلار کمک مردمی دریافت کرد. 

 

دوستان دوباره متحد شدند

تحقیقات پلیسی وارد مرحله‌ تازه‌ای شد. پلیس سوابق تلفن همراه جنیفر و جیمز را بررسی کرد. در این بررسی‌ها مشخص شد که جنیفر با فرد دیگری رابطه‌ای پنهانی برقرار کرده است. آن فرد دارین لوپز 51 ساله نامز قبلی‌اش بود. دارین یک کهنه سرباز نیروی ویژه بود که بر اثر انفجار بمب در عراق دچار آسیب مغزی شده بود و با دو دخترش در تنسی زندگی می‌کرد.از پیام‌های آنها معلوم شد بعد از 20 سال در مارس 2020، آنها وارد یک رابطه عاطفی تازه‌ای شده‌اند.

بین جنیفر و دارین هزاران تماس و پیامک، گاهی 500 بار در روز، رد و بدل شده بود. در حالی که آنها هنوز یکدیگر را ندیده بوده بودند، اما در یکی از پیامک‌ها برنامه پنج ساله‌ای را برای با هم بودن برنامه ریزی کرده بودند.با سرنخ‌هایی که پلیس به دست آورد، متوجه شد که ارتباط پیامکی جنیفر و دارین از 28 ساعت قبل از روز جنایت متوقف شده بود. 

همچنین پلیس دریافت که دارین صاحب یک وانت نیسان تایتان مشکی با برچست «T»است. تمام شواهد حاکی از آن بود که دارین از تنسی به تگزاس رانندگی کرده است. دارین به دخترانش گفت بود که برای چند روز برای شکار به یک سفر می رود. او جی پی اس خودرو را برای رسیدن به خانه جنیفر تنظیم کرده و 10 ساعت رانندگی کرده بود. دوربین مداربسته او را در طول راه در پمپ بنزین‌ها نشان داده بود.  او ساعت 2 صبح به نزدیکی خانه جنیفر رسیده و در کمین نشسته بود تا اینکه جنیفر و جیمزساعت 7:30 صبح از خانه خارج شوند تا او بتواند وارد عمل شود. پلیس در خانه دارین، یک اسلحه کالیبر 45 پیدا کرد که با اسلحه‌ای که از آن شلیک شده بود همخوانی داشت. 

در 11 ژانویه 2021، دارین به اتهام قتل  دستگیر شد. او اعترافاتش اظهار بی‌گناهی کرد. پلیس که مظنون بود جنیفر در آن قتل نقش داشته باشد، تحقیقاتش را ادامه داد و از جنیفر بازجویی کرد. جنیفر که دید راه فراری ندارد و پلیس از ارتباط او و دارین اطلاع دارد، برقراری رابطه با دارین را انکار کرد، اما تنها اعتراف کرد که آنها هر روز با هم صحبت می‌کردند. در 6 ماه قبل از  دستگیری دارین، آنها 116 هزار بار به یکدیگر پیام ارسال کرده بودند.

پلیس همچنین متوجه شد که پس از قتل جیمز، جنیفر با استفاده از پول‌های حساب خیریه  یک تلویزیون با صفحه بزرگ برای دارین خریده بود. حتی برای خرید بلیط هواپیما برای دارین و دخترانش از حساب خیریه استفاده کرد. جنیفر به دارین اجازه دسترسی به کارت‌های اعتباری خود را نیز داده بود و از او خواسته بود هر چه نیاز دارد برای خود و دخترانش بخرد. او حساب خیریه را در عرض چند هفته خالی کرد، اما صورتحساب 6500 دلاری جنازه جیمز را پرداخت نکرد. جنیفر سعی کرده بود پیام‌ها را حذف کند و حتی به دارین گفته بود که علامت «T» را از پشت خودروی خود پاک کند.

در این بین نیز به دلیل اینکه هنوز اتهام به قتل دارین ثابت نشده بود او نمی‌توانست بیمه عمر شوهرش را به ارزش 629  هزار دلار دریافت کند. بعد از تلاش‌هایی که جنیفر برای پنهان کردن شواهد و مدارک انجام داد اما پلیس فاش کرد که دارین ایمیل‌هایی برای انحراف تحقیقات پلیس در پرونده استفاده کرده است. بنابراین در فوریه 2022،  جنیفر به جرم اخلال در اجرای عدالت متهم شد.

همدستی زنی با نامزد سابقش برای قتل شوهر | نقشه جنایت چطور لو رفت؟

جیمز و جنیفر 

 

اجاره قاتل برای کشتن همسر

هر چند جنیفر سعی کرد تا سرنخی از خود باقی نگذارد و پلیس را گمراه کند، اما 7 ماه بعد با توجه مدارک و شواهد تازه‌ای که پلیس به دست آورده بود، جنیفر به اتهام اجاره قاتل برای قتل همسرش محکوم شد. جنیفر به حبس ابد محکوم شد و قاضی او را «شیطان» نامید. بعد از محکوک شدن جنیفر، دارین نیز اعتراف کرد که او به جیمز شلیک کرده است. او در اعترافاتش گفت:  همیشه فکر می‌کردم یک سرباز نجیب هستم. من کاری را که برای انجام آن آموزش دیده بودم انجام می‌دادم و از مردم محافظت می‌کردم.  در این ماجرا نیز فکر میکردم جیمز هیولاست و می‌خواستم که جنیفر را از دست هیولا نجات دهم. در دادگاه امسال، دارین لوپز 51 ساله مجرم شناخته شد و به 62 سال زندان محکوم شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید