سقوط یک بالگرد به داخل سد!

کدخبر: ۵۹۸۶۴۱
اقتصادنیوز: یک فروند بالگرد آتش نشانی ترکیه با چهار سرنشین به داخل یک سد سقوط کرد.
سقوط یک بالگرد به داخل سد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  یک فروند بالگرد آتش نشانی ترکیه با چهار سرنشین روز یکشنبه حین ماموریت برای خاموش کردن جنگل با چهار سرشنین سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» این بالگرد که به نوع آن اشاره نشده درغرب استان «ازمیر» به داخل یک سد سقوط کرد. این آتش سوزی جنگلی به دلایل نامعلومی رخ داد.

«ابراهیم یوماکلی» وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه در شبکه اجتماعی اکس نوشت که این بالگرد پس از قطع ارتباط در منطقه «مندرس» سقوط کرد.

یوماکلی گفت که یکی از چهار سرنشین این بالگرد نجات یافت و تلاش‌ها برای نجات بقیه ادامه دارد.

اخیرا نیز آ تش سوزی گسترده در جنگل‌های استان هاتای ترکیه باعث ایجاد ابرهای دود گسترده‌ای در این منطقه شده است. مقامات محلی ترکیه اعلام کردهند که دمای شدید هوا در منطقه باعث ایجاد آتش‌سوزی و گسترش آن شده است. آتش‌نشانان ترکیه‌ای در حال مقابله با گسترش آتش بوده و برخی از ساکنان محلی را مجبور به ترک منطقه کرده‌اند.

در روزها و هفته‌ای گذشته گرمای کم‌سابقه مردم بخش‌های مختلف جهان را با مشکلاتی مواجه کرد و بسیاری از کشورها هشدارهای گرمازدگی صادر کردند. در ۱۵ شهر در ایتالیا از جمله «رم»، «بولونیا» و «فلورانس»  هشدار گرما صادر شد.

در شرق جهان نیز ژاپن ر هشدار گرمازدگی برای ده‌ها میلیون نفر صادر کرد. دمای تقریبا بی سابقه مناطقی از این کشور را تحت تاثیر قرار داد ا. دما در برخی نقاط از جمله «توکیو» پایتخت ژاپن نزدیک به ۴۰ درجه سانتیگراد افزایش یافت.دولت ژاپن برای ۲۰ استان از ۴۷ استان کشور در شرق و جنوب غرب هشدار گرمازدگی صادر کرد که ده‌ها میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱ مرداد

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی