بعد از عربستان؛ مجارستان به ملی پوشان ایرانی ویزا نداد

کدخبر: ۶۰۴۶۸۹
اقتصادنیوز: سفارت مجارستان درخواست‌ ویزای تمامی اعضای تیم کاراته ایران را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان رد کرد.
بعد از عربستان؛ مجارستان به ملی پوشان ایرانی ویزا نداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در شرایطی که رقابت های کاراته و پاراکارته قهرمانی جهان از ۲ آبان در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود، سفارت مجارستان از ارائه ویزا به ملی‌پوشان ایران خودداری و تمامی آن‌ها را ریجکت کرد!

به گفته فدراسیون کاراته، سفارت مجارستان از ارائه ویزا به تیم‌های پاراکاراته ایران، کاتای انفرادی پسران، کاتای تیمی دختران و تیم داوری ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان خودداری کرد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزا از جمله دعوت نامه فدراسیون جهانی، رزرو هتل و سایر اقدامات برای ملی‌پوشان کاراته و پاراکاراته ایران انجام شده بود.

البته در این میان ملی‌پوشان کاراته ایران و دیگر نفراتی که قرار است عازم رقابت‌های قهرمانی جهان شوند، از قبل ویزای شینگن داشتند و برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان نیازی به دریافت ویزا ندارند. به این ترتیب این نفرات به مجارستان اعزام می‌شوند و فدراسیون کاراته برای سایر نفرات که ریجکت شدند نیز رایزنی خود را برای دریافت روادید آغاز کرده است.

از سوی دیگر در شرایطی که قرار است مسابقات کاراته در بازی‌های رزمی جهانی ۲۰۲۳ از دو روز دیگر در ریاض عربستان برگزار شود، سفارت این کشور نیز برای تیم اعزامی کاراته ایران شامل کیمیا یوسفی، آتوسا گلشادنژاد و مرتضی کریمی، روادید صادر نکرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی