صندلی مهم برای یک ایرانی / رئیس کمیته انضباطی AFC انتخاب شد

کدخبر: ۶۰۴۷۱۲
اقتصادنیوز: جهانگیر بیگلری، رئیس پیشین کمیته استیناف AFC عهده‌دار سمت ریاست کمیته انضباطی و اخلاق این کنفدراسیون شد.
صندلی مهم برای یک ایرانی / رئیس کمیته انضباطی AFC انتخاب شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فوتبالی، مجمع فوق‌العاده کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز (چهارشنبه) با حضور مجازی جانی اینفانتینو رئیس فیفا، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و رؤسای فدراسیون‌های فوتبال آسیایی برگزار شد.

یکی از موضوعات مهم این نشست، انتخاب اعضای کمیته‌های حقوقی AFC بین سال‌های 2023 تا 2027 بود که جهانگیر بیگلری از ایران به‌عنوان رئیس جدید کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزیده شد. وی سابقه ریاست بر کمیته استیناف این کنفدراسیون را در کارنامه دارد.

اعضای جدید کمیته‌های قضایی AFC به شرح زیر است:

کمیته انضباطی و اخلاق
رئیس: جهانگیر بیگلری (ایران)
نایب رئیس: شن روی (چین)
اعضا: کنگو هاریما (ژاپن)، ساران ناداراجا (مالزی)، اسماعیل زمیل رشید (مولداوی)، گیلرمو ایروی (فیلیپین)، بندر الحمیدانی (عربستان) و سعید محمد الحوطی (امارات)

کمیته استیناف
رئیس: سلمان الانصاری (قطر)
نایب رئیس: نگوین تی‌می‌دونگ (ویتنام)
اعضا: وایباو گاگار (هند)، لیم دونگ‌هو (کره جنوبی)، علی محمد محیدلی (لبنان) و عبدالسلیم احمد ابراهیم (سنگاپور)

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای
رئیس: لیو چی (چین)
نایب رئیس اول: دنیلو راپاداس (گوام)
نایب رئیس دوم: فراس المصطفی (سوریه)
نایب رئیس سوم: الکساندر داوانی (استرالیا)
نایب رئیس چهارم: اولیمجونوف اومیدجون باخودیرجونوویچ (ازبکستان)

شیخ سلمان رئیس AFC در این نشست، از پیشنهاد میزبانی عربستان برای میزبانی جام جهانی 2034 استقبال کرد و گفت: سراسر خانواده فوتبال آسیا به‌صورت متحد کنار عربستان می‌ایستد. ما متعهد هستیم تا برای ضمانت موفقیت عربستان با فوتبال جهان همکاری کنیم. جام ملت‌های آسیا 2027 برای عربستان یک میزبانی تاریخی خواهد بود و اطمینان دارم این کشور یک تورنمنت فوق‌العاده برگزار می‌کند تا همین باور را برای برگزاری یک جام جهانی فراموش‌نشدنی ایجاد کند.

رئیس AFC همچنین نسبت به جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی در فلسطین واکنش نشان داد. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره نوشت: شیخ سلمان عمیق‌ترین همدردی خود را با خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را در این فاجعه جاری که توجه جهانیان را به خود جلب کرده‌اند، ابراز کرد. او همچنین بر امیدواری AFC برای رسیدن به یک نتیجه مسالمت‌آمیز در راستای تسهیل بازگشت سریع فوتبال به فلسطین تأکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی