فوری/ جنگنده‌های روس، سوریه را بمباران کردند

کدخبر: ۶۰۶۸۹۵
اقتصادنیوز: معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه حمله جنگنده‌های روسیه به مخفی‌گاه‌های زیرزمینی گروه‌های تروریست در ادلب و لاذقیه را اطلاع داد.
فوری/ جنگنده‌های روس، سوریه را بمباران کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وادیم کولت، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه، اظهار کرد: نیروی هوایی روسیه حملات هوایی را علیه اهداف تروریست‌هایی که در حمله به پایگاه‌های نیروهای دولت سوریه دست داشتند، اجرا کرد و مخفی‌گاه‌های زیرزمینی آنها در دو استان ادلب و لاذقیه را هدف قرار داد.

فوری/ حمله راکتی یک پایگاه آمریکایی دیگر/ عراق انتقام غیرنظامیان را گرفت؟

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس روسیه و طبق اظهارات کولت، در نتیجه حملات خمپاره‌ای این تروریست‌ها به پایگاه‌های ارتش سوریه یک سرباز سوری کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

جنگ حماس و اسرائیل؛ خاورمیانه روی انبار باورت

این مسؤول حمیمیم، گفت: پرواز جنگنده‌های ائتلاف موسوم به مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا هنوز شرایط خطرناکی را در آسمان سوریه ایجاد می‌کند.

او افزود: روز گذشته (یکشنبه) با پرواز هماهنگ‌نشده یک فرند پهپاد ائتلاف یاد شده، یک مورد نقض پروتکل‌های عدم برخورد امضا شده در تاریخ نهم دسامبر ۲۰۱۹ توسط این ائتلاف ثبت شد.

کولت، در ادامه گفت: در منطقه التنف ۱۴ مورد نقض پروتکل‌های عدم برخورد تنها در یک روز توسط هشت فروند جنگنده اف۱۵ و دو فروند جنگنده اف۱۶ و دو پهپاد مدل ام کیو ۱ سی ثبت شد.

معاون رئیس مرکز حمیمیم، در پایان نیز گفت: ائتلاف آمریکایی با چنین اقداماتی به ایجاد شرایطی خطرناک برای ترابری هوایی و دیگر سوانح ادامه می‌دهد و همچنین این اقدامات به تشدید تنش در حریم هوایی سوریه منجر می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی