سردار رادان برای معتادان خط و نشان کشید

کدخبر: ۶۰۶۹۱۹
اقتصاد نیوز :فرمانده فراجا تاکید کرد که اگر معتاد متجاهری پس از بهبود از مراکز بازپروری ترخیص شده و دوباره به دامان اعتیاد برگردد دیگر برخورد قبلی با او انجام نخواهد شد، چرا که رفتار مجرمانه داشته و برخورد نیروی انتظامی هم با او مجرمانه خواهد بود.
سردار رادان برای معتادان خط و نشان کشید

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سردار احمدرضا رادان در مراسم افتتاح و بهره‌برداری فاز جدید مرکز نگهداری و بازپروری سروش در کهریزک با بیان اینکه برخورد با معتادان متجاهر باید جدی‌تر شده و آنان باید سریعتر جمع‌آوری شوند، گفت: اگر معتادان متجاهر جمع‌آوری شدند یعنی خوب کار کردیم ولی اگر هنوز وجود داشتند یعنی نمره منفی گرفتیم و باید بیشتر کار کنیم تا به روزی برسیم که مردم در خیابان معتاد ندیده و از معتادان متجاهر آزار نبینند.

خطر مرگ برای معتادان؛ ورود تریاک آلوده به بازار تهران!

وی با تاکید بر اینکه باید کمپ‌های ترک اعتیاد به مراکز توانمندسازی معتادان متجاهر تبدیل شود، گفت:بازگرداندن معتادان به جامعه، توانمندسازی آنها، خوشحالی خانواده و جامعه را درپی دارد. ما از مردم نیز می‌خواهیم که این موضوع را از ما مطالبه‌گری کنند.

فرمانده فراجا با بیان اینکه کاری نبوده که از دست نیروی انتظامی بربیاید و برای مبارزه با موادمخدر انجام ندهد، اظهارکرد:در مرکز سروش از خیرین قول گرفتیم که به ما کمک کنند تا ظرفیت این مرکز را تا سال آینده به ۷۰۰۰ نفر افزایش دهیم. همچنین بنا شد که در کنار افزایش ظرفیت ساخت و افزایش کارگاه‌های تولیدی را هم داشته باشیم تا توانمندسازی معتادان متجاهر دنبال شود.  

رادان با بیان اینکه تمام تلاش ما ورود سالم معتاد بهبود یافته به جامعه است، گفت: در این مرکز معتادان متجاهر اول ترک داده شده و بعد هم با توانمندسازی و اشتغالزایی حقوق دریافت می‌کند؛ وقتی با سلامت کامل از این مراکز مرخص شوند به عنوان یک کارگر ماهر در جامعه فعالیت کنند. اما اگر کسی از این مرکز مرخص و دوباره به دامان اعتیاد برگشت، دیگر برخورد قبلی را نداریم و آنها هم نبایدانتظار چنین رفتاری را داشته باشند، چرا که این افراد رفتار مجرمانه داشته و برخورد نیروی انتظامی هم با او متناسب با این رفتار مجرمانه‌اش خواهد بود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی