حقوق این افراد به 200 میلیون می رسد

کدخبر: ۶۰۸۶۲۵
اقتصادنیوز : دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد که برای مدال‌آوران احتمالی در المپیک پاریس ماهانه حقوق ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی درنظر گرفته خواهد شد.
حقوق این افراد به 200 میلیون می رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تیتر کوتاه ،بازی‌های المپیک یا المپیاد ورزشی به جشنوارهٔ ورزشی‌ای گفته می‌شود که به عقیده باستان‌شناسان و تاریخ‌نویسان در یونان باستان به انجام می‌رسیده، در دوره باستان جشن‌هاازاینکه در ابتدا جنبه مذهبی داشته و برای ادای احترام به زئوس «پادشاه خدایان یونان» در صحن مربوط به او در المپیا برگزار می‌شد. در یونان باستان شرکت‌کنندگان متشکل از مردانی که ثروت و وقت کافی داشتند که به تمرین ورزشی بپردازند بودند، درحال‌حاضر ایالات متحده امریکا با به‌دست آوردن ۲۶۵۹ مدال در مجموع پرافتخارترین تیم بازی‌های المپیک است.

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک پس از پایان نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه روز گذشته شهرداری و تقدیر از مدال‌آوران در قالب تفاهم نامه‌ای بود که کمیته با شهرداری تهران داشت و امیدواریم این حمایت را در المپیک پاریس هم داشته باشیم. قسمتی از نقدینگی و زیر ساخت‌ها را نیز شهرداری به صورت مجانی در نظر گرفته است که یک نقطه عطف است.

وی افزود: ورزشکاران در حوزه مالی، اشتغال و مسکن باید حمایت شوند و امیدوارم سایر استان‌ها نیز حمایت کنند و ورزشکاران این انتظار را دارند. ما هم در سطح ملی در تلاشیم غیر از شهرداری تهران در سایر حوزه‌ها نیز دستگاه‌ها ورود کنند و این یکی از دستور کارهای کمیسیون اقتصادی در کمیته ملی المپیک است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در جلسه امروز هیئت اجرایی ادامه مباحث جلسه قبل و آسیب شناسی بازی‌های آسیایی و ارزیابی‌ها را داشتیم. گزارشی را رئیس و بنده و من در خصوص برنامه حمایتی کمیته از رشته‌های ورزشی و ورزشکارانی که قرار است در المپیک حاضر شوند، ارائه شد. این ورزشکاران ارزیابی و آنالیز می‌شوند و بر همان اساس در قالب یک بسته حقوق در نظر گرفته شده است‌. بعد از شناسایی ورزشکار، یک عددی به عنوان حقوق پایه برای آنها که امید به کسب مدال دارند در نظر گرفته می‌شود. یک شاخص کمک هزینه جایگاه مدالی فرد است. مثلا اگر قبلا طلا بوده است یک عدد ۳۰ تا ۴۰ میلیونی در نطر گرفته می شود. پاداش کسب مدال در رویدادهای مورد تایید کمیته هم اضافه می‌شود. شرکت در سنجش آکادمی نیز یک معیار است و تغییرات بررسی می‌شود اگر مثبت باشد اضافه می‌شود و اگر کاهشی باشد این حقوق کمتر می‌شود.

وی تصریح کرد: اینها در جهت این است که ورزشکار تا المپیک در آمادگی باشد. در نهایت هم شاخص رفتاری ورزشکار در نظر گرفته می‌شود. برای طلا اگر یک ورزشکار همه شاخص‌ها را داشته باشد عدد قابل توجه و حدود ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود که از ماه آینده آغاز خواهد شد. البته پیش‌بینی ما برای مدال طلا شاید کمتر از انگشتان دست باشد و در واقع مجموع هم عدد قابل توجهی نیست. برای سرمربی هم ۸۰ درصد این مبلغ نهایی می‌شود. این میزان به نسبت ارزش مدال کاهش می‌یابد و برای ورزشکار برنزی ۶۰ میلیون خواهد بود. حقوق پایه برای ورزشکارانی که کسب سهمیه کردند ۱۵ میلیون تومان است. دست ما در کمیته ملی المپیک باز است و در مجموع این حقوق بین ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

هاشمی افزود: در کنار این موضوع سرانه اردویی ورزشکاران، سفر و اعزام‌ها را نیز مورد توجه قرار می‌دهیم. این اختیار به کمیته ملی المپیک داده شده است تا به صورت هدفمند این برنامه را پیش ببریم. اگر فرد در نتیجه نهایی در المپیک کسب مدال بالاتری نسبت به پیش بینی رنگ مدال داشته باشد، مابه تفاوت آن پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: از زحمات بیرانوند قدردانی می‌کنم. تابع به عنوان رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک انتخاب شد. فخری بعد از آمدن مدیریت جدید حتی یک هفته هم حضور نداشت تا اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهد.  از بیرانوند به عنوان جانشین آکادمی ملی المپیک استفاده خواهیم کرد. حمید قاسمی هم به عنوان کمیسیون صلح و ورزش انتخاب شد.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی