زلنسکی شرط پایان جنگ را اعلام کرد/ موضع رسمی اوکراین درباره احتمال قطع کمک‌های آمریکا به کی‌یف

کدخبر: ۶۰۹۱۹۹
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور اوکراین گفت: اگر آمریکا کمک‌های خود به کی‌یف را متوقف کند، اوکراین همچنان به جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.
زلنسکی شرط پایان جنگ را اعلام کرد/ موضع رسمی اوکراین درباره احتمال قطع کمک‌های آمریکا به کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز بیان کرد: اگر ایالات متحده آمریکا کمک‌های نظامی و مالی خود به کی‌یف را متوقف کند، اوکراین همچنان به جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.

فرصت سازی پوتین از بحران غزه/ اوکراین قربانی تازه حمله اسرائیل و حماس

او این اظهارات را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییرات سیاسی در آمریکا و احتمال پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ نگرانی برای اوکراین به دنبال خواهد داشت یا خیر، عنوان کرد.

روسیه تحریم شد

زلنسکی، در ادامه با اشاره به اراده مردم اوکراینی تاکید کرد: اگر سیاست خارجه آمریکا تغییر کند، ما بدون کمک‌های آن‌ها هم جنگ با روسیه را ادامه خواهیم داد. تنها راه توقف این جنگ، خروج نیروهای روسیه از تمامی سرزمین‌های ما است. البته مطمئنم که نیروهای مسکو این کار را انجام خواهند داد.

رئیس‌جمهور اوکراین، هیچ جزئیات دیگری را در این خصوص مطرح نکرد.

ولودیمیر زلنسکی، در پیرو اظهاراتش و سوال خبرگزاری رویترز خاطر نشان کرد: هرشخصی که رئیس‌جمهور آمریکا شود اگر نسبت به تمامی چالش‌ها، نتایج و خسارات جنگ مطلع باشد، به اوکراین کمک خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی