خبر خوش درباره جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده‌ اهوازی

کدخبر: ۶۰۹۷۵۱
اقتصادنیوز: جراحی نادر جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده اهوازی که از صبح امروز دوشنبه در شیراز آغاز شده بود، مراحل نخست خود را پشت سر گذاشت.
خبر خوش درباره جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده‌ اهوازی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عمل جراحی جداسازی خواهران دوقلویی که از ناحیه شکم به هم چسبیده هستند، به همت پزشکان شیرازی از ابتدای صبح امروز در بیمارستان نمازی شیراز آغاز شد و با گذشت ساعتها جداسازی کبد نوزادان، مرحله نخست این جداسازی انجام ولی جداسازی کامل انجام نشد.

 

بلاهایی که بعد از 40 سالگی سرمان می آید

این دوقلوهای سه ماهه اهوازی از ابتدای صبح امروز در بیمارستان نمازی شیراز و با حضور تیمی از پزشکان متبحر شیرازی از گروه های مختلف، تحت عمل جراحی پیچیده جداسازی قرار گرفتند.

دکتر «علی بهادر» که پیش از این، موفقیت در جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده را در کارنامه خود دارد و از ابتدای صبح امروز نیز به عنوان رئیس این تیم جراحی در اتاق عمل حضور داشت، با اعلام خبر موفقیت در جداسازی کبد این دو خواهر دوقلو به نام های «رقیه» و «ام البنین» گفت: با توجه به اشتراک لوزالمعده نوزادان، تکمیل جراحی جداسازی به مرحله بعد و پس از بررسی های بیشتر موکول شد.

این پزشک فوق تخصص جراحی کودکان ابراز امیدواری کرد با افزایش سن این دو نوزاد دوقلو و بررسی های بیشتر، مرحله بعد جداسازی با موفقیت، به طور کامل به انجام برسد.

پزشک فوق تخصص جراحی اطفال دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: با وجود انجام اقدامات تشخیصی لازم، مواجهه با موارد غیرقابل پیش بینی در حین عمل، پیچیدگی و حساسیت ویژه را در مورد انجام این جراحی به همراه داشت و به دلیل چسبندگی قابل توجه این دو خواهر دوقلو در بخش های کبد و روده و لوزالمعده، سطح دشواری این جراحی نسبت به جراحی پیشین جداسازی دوقلوها، پیچیده تر ارزیابی شد.

دکتر «مهدی فروغی» گفت: با تلاش های انجام شده، کار جداسازی کبد دو نوزاد، طی عمل چند ساعته انجام گرفت.

این پزشک فوق تخصص جراحی کودکان گفت: با توجه به سن پایین دوقلوها، عمل های بعدی جداسازی در این مرحله قابل انجام نبود و به آینده جهت بررسی های بیشتر و افزایش سن نوزادان موکول شد.

نبود این ویتامین حیاتی مغز را کوچک می‌کند

پیش از این در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۳، دو جراحی موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای چسبیده، به دستان تیم پزشکان شیرازی، به ثبت رسیده است و با گذشت حدود یک دهه، این کودکان هم اکنون زندگی را در شرایط عادی تجربه می کنند.

در کنار دکتر «علی بهادر» به عنوان رئیس این گروه جراحی و دکتر «مهدی فروغی»؛ دکتر «مهدی سالاری» و دکتر «اشکان پناه» ودکتر«محمدعلی سهم الدینی» به عنوان تیم بیهوشی، دکتر «امیدرضا آژ» و دکتر «تدین» به عنوان جراح اطفال؛ دکتر «سامان نیک اقبالیان» و دکتر «مصطفی پورخسروانی» به عنوان جراح، در کنار دیگر اعضای تیم درمان، در این عمل حضور داشتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی