عاشقان تن ماهی بخوانند/ مفید یا مضر؟

کدخبر: ۶۱۱۶۱۹
اقتصادنیوز: تن ماهی غذایی است که افراد با هر ذائقه غذایی طرفدارش هستند اما بسیاری از افراد از تاثیرات و تغییرات بدن بعد از خوردن تن ماهی بی‌خبرند.
عاشقان تن ماهی بخوانند/  مفید یا مضر؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مشرق، تن ماهی غذایی پرطرفدار است و انواع مختلف آن در دسترس می باشد؛ اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تن ماهی چه تاثیراتی روی بدن تان دارد؟

اگر شما هم عاشق این غذای خوشمزه هستید، حتماً این قسمت را تا انتها مطالعه کنید.

افزایش سطح پروتئین

اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی کاری فوق العاده ارزشمند است که از طریق مصرف تن ماهی هم این اتفاق خواهد افتاد. تن ماهی حدود ۴۶ گرم پروتئین دارد که مقدار زیادی محسوب می شود.

افزایش سلامت چشم و مغز

اسید چرب امگا ۳ در تن ماهی باعث تقویت مغز و عملکرد چشم می شود. می توانید برای رساندن این اسید به بدن تان یک عدد ساندویچ تن ماهی بخورید تا به اندازه کافی التهابات را کاهش دهید و علائمی مانند خشکی چشم را هم برطرف کنید.

کمک به افزایش وزن

خیلی از افرادی که لاغر هستند؛ می توانند تن ماهی را همراه با روغنِ آن استفاده کنند که باعث افزایش وزن می شود. یک عدد تن ماهی کالری و چربی بالایی دارد و به چاق شدن کمک می کند؛ البته قطعا برای افرادی که چاق هستند، این ویژگی مزیت محسوب نمی شود.

احساس نفخ

تن ماهی سرشار از سدیم است که باعث نفخ و ورم خواهد شد؛ بنابراین باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید و حتما در کنارِ تن از مایعات هم استفاده کنید.

احتمال ابتلا به مسمومیت جیوه

تن ماهی کنسروی جیوه کم تری نسبت به تن ماهی تازه دارد و از طرفی خیلی از افراد به طور منظم و به دفعات زیاد از آن استفاده می کنند. باید دقت کنید که اگر در مصرف تن ماهی زیاده روی کنید، احتمال ابتلا به مسمومیت در شما افزایش پیدا می‌ کند؛ پس باید مراقب باشید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید