تاثیر عجیبی که شیر زردچوبه بر روی مغز می گذارد

کدخبر: ۶۱۳۷۱۵
اقتصادنیوز : این نوشیدنی به دلیل خواص تقویت کننده سیستم ایمنی بدن مورد توجه قرار گرفته است.
تاثیر عجیبی که شیر زردچوبه بر روی مغز می گذارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز  شیر زردچوبه که به نام "شیر طلایی" نیز شناخته می شود یک نوشیدنی هندیست که طی سالیان اخیر در فرهنگ های غربی نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

شیر زردچوبه یک نوشیدنی با رنگ زرد روشن است و به طور سنتی با گرم کردن شیر گاو یا یک شیر گیاهی همراه با زردچوبه و ادویه های دیگر مانند دارچین و زنجبیل تهیه می شود.

این نوشیدنی به دلیل فواید بسیاری که برای سلامتی ارائه می کند، مورد توجه قرار گرفته و اغلب به عنوان گزینه ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند سرماخوردگی استفاده می شود.

در ادامه با برخی فواید شیر زردچوبه که از پشتیبانی علمی برخوردار هستند، بیشتر آشنا می شویم.

زردچوبه ماده کلیدی در شیر طلایی است که یک ماده غذایی محبوب در آشپزی آسیایی محسوب می شود.

کورکومین، ترکیب فعال موجود در زردچوبه، قرن هاست که در پزشکی سنتی هندی به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی خود استفاده می شود.

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که با آسیب سلولی مبارزه کرده و از بدن انسان در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

آنها برای عملکرد سلول های بدن ضروری هستند و مطالعات نشان می دهد که رژیم های غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها ممکن است به کاهش خطر عفونت و بیماری کمک کنند.  بیشتر دستور العمل های شیر زردچوبه حاوی دارچین و زنجبیل نیز هستند که هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند.

در هند، شیر زردچوبه اغلب به عنوان یک درمان خانگی علیه سرماخوردگی استفاده می شود. در حقیقت، این نوشیدنی به دلیل خواص تقویت کننده سیستم ایمنی بدن مورد توجه قرار گرفته است.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که کورکومین دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است که ممکن است به پیشگیری و مبارزه با عفونت ها کمک کند.

اگرچه نتایج این قبیل مطالعات امیدوارکننده هستند اما در حال حاضر شواهد قطعی درباره این که شیر زردچوبه عفونت ها را در انسان کاهش می دهد، وجود ندارد.

ترکیبات موجود در زنجبیل تازه ممکن است رشد برخی باکتری ها را مهار کند. عصاره زنجبیل ممکن است با ویروس سین‌سیشیال تنفسی انسانی که یکی از دلایل شایع عفونت های تنفسی است، مبارزه کند.

همچنین، مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که سینامالدهید، ترکیب فعال موجود در دارچین، ممکن است از رشد باکتری ها جلوگیری کند. افزون بر این، ممکن است به درمان عفونت های

مواد تشکیل دهنده شیر زردچوبه دارای خواص قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند که ممکن است سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت کند.

مواد تشکیل دهنده شیر زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

تصور می شود که التهاب مزمن نقش مهمی در بیماری های مزمن از جمله سرطان، سندرم متابولیک، آلزایمر و بیماری قلبی ایفا می کند. به همین دلیل، رژیم های غذایی سرشار از ترکیبات ضد التهابی ممکن است خطر این شرایط را کاهش دهند.

شیر زردچوبه برای سلامت مغز انسان نیز مفید است.

مطالعات نشان داده اند که کورکومین ممکن است سطوح فاکتور نورون‌زایی مشتق شده از مغز را افزایش دهد. فاکتور نورون‌زایی مشتق شده از مغز ترکیبی است که به مغز در ایجاد ارتباطات جدید کمک کرده و رشد سلول های مغزی را تقویت می کند.

سطوح پایین این ترکیب ممکن است با اختلالات مغزی از جمله بیماری آلزایمر مرتبط باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید