پای گربه‌ها به جنگ اوکراین باز شد!+عکس

کدخبر: ۶۱۳۸۰۱
اقتصادنیوز: روزنامه بیلد آلمان استفاده از گربه‌ها در جنگ اوکراین برای مقابله با وجود جانوران جونده در جبهه‌ها را مورد توجه قرار داد.
پای گربه‌ها به جنگ اوکراین باز شد!+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، زمستان در جبهه‌های جنگ اوکراین از راه رسیده است اما سربازان اوکراینی نه‌تنها با سرمای فزاینده و گرسنگی شدید، از مشکلات جنگی سخت، دست‌وپنجه نرم می‌کنند، حالا با مشکل وجود جانوران جونده، گرفتار طاعون موشها شده‌اند و به ناچار، گربه‌ها در این میان ماموریت یافت‌اند.

پاشنه آشیل پوتین در انتخابات 2024/ بازماندگان جنگ اوکراین متحد می شوند؟

روزنامه آلمانی بیلد در این باره نوشت: پناهگاه‌های ارتش اوکراین و محل استراحت آن‌ها بیش از پیش با مهمان‌های ناخوانده روبه‌رو می‌شود. در ویدیوهای متعددی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، شاهدیم که موش‌ها و مارها، به ویژه در مناطق جنوبی وارد سنگرها می‌شوند. مشکلی که مسلما، سربازان روسی نیز باید با آن کنار کلنجار بروند.

موج سواری پوتین بر جنگ اسرائیل و حماس/ فرصت سازی آنلاین کرملین برای تضعیف آمریکا

62827665

«شایبیک»، شاید اولین گربه با مدال جنگ که سربازان اوکراینی از او تجلیل کردند

مشکل فقط حضور این حیوانات جونده نیست، آن‌ها مزاحم خواب سربازان می‌شوند، کیسه‌های خوابشان را گاز می‌گیرند و هر چیزی را که زیر دندانشان بیاید، از جمله تجهیزات سربازان را می‌جوند.

سربازان اوکراینی برای حل این مشکل از گربه‌ها استفاده می‌کنند و سربازان برخی از آن‌ها را، مستقیما، به جبهه‌ها می‌برند. یکی از این گربه‌ها به نام «شایبیک» به دلیل «کمک به ارتش» مدال افتخار نیز دریافت کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید