گرمترین زمستان تاریخ در راه است!

کدخبر: ۶۱۳۸۹۱
اقتصادنیوز: مطالعات مؤسسه فیزیک جوی آکادمی علوم چین حاکی از آن است که ​​اوراسیا و بیشتر بخش‌های قاره آمریکا احتمالاً زمستانی فوق‌العاده گرم را تجربه خواهند کرد که به‌احتمال ۹۵درصدی گرم‌ترین زمستان تاریخ کره زمین خواهد بود.
گرمترین زمستان تاریخ در راه است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، سال 2023 با امواج گرمای سوزان در طول تابستان و پاییز، زنگ خطر گرمایش جهان را در سرتاسر جهان به صدا درآورد و به همه نشان داد که تغییرات اقلیمی تا چه‌اندازه جدی است. این گرمای بی‌سابقه که تا حدود زیادی در نتیجه و به‌دلیل بازگشت جریان هوای ال‌نینو بود، گرم‌ترین تابستان تاریخ را رقم زد و حال این سؤال ایجاد شده است؛ با ادامه این روند آیا شاهد گرم‌ترین زمستان جهان نیز خواهیم بود؟

در پاسخ به این سؤال، تیم پیش‌بینی آب‌وهوای کوتاه‌مدت در مؤسسه فیزیک جوی آکادمی علوم چین، از سیستم‌های پیش‌بینی آب‌وهوای پیشرفته برای تجزیه و تحلیل ناهنجاری‌های آب‌وهوایی جهانی استفاده کرد.

تحقیقات آنها بلوغ ال‌نینوی شرقی اقیانوس آرام با شدت متوسط ​​تا قوی را پیش‌بینی می‌کند که به‌طور قابل‌توجهی بر آب‌وهوای زمستانی آسیای شرقی و آمریکای شمالی تأثیر می‌گذارد. این مطالعه بر تأثیر ترکیبی رویداد ال‌نینو و روند طولانی‌مدت گرمایش جهانی تأکید دارد.

بر اساس این پیش‌بینی، مناطقی در عرض‌های جغرافیایی متوسط ​​اوراسیا و بیشتر بخش‌های قاره آمریکا احتمالاً زمستانی فوق‌العاده گرم را تجربه خواهند کرد که به‌احتمال 95درصدی با ثبت رکوردهای دمایی تاریخی جدید، گرم‌ترین زمستان تاریخ کره زمین را رقم خواهد زد.

این مطالعه در مجله معتبر Advances in Atmospheric Sciences منتشر شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید