چرا سفر به سوریه متوقف شد؟

کدخبر: ۶۱۶۰۳۵
اقتصادنیوز: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به موضوعی که در غزه پیش آمد و درگیری‌های آن منطقه، شرکت هواپیمایی به دلیل مشکلاتی که در مسیر رفت داشت، آن قرارداد را اجرا نکرد و ما مجبور شدیم سفرهای سوریه را متوقف کنیم.
چرا سفر به سوریه متوقف شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سیدعباس حسینی، رییس سازمان حج و زیارت درباره دلایل توقف سفر زیارتی ایرانی‌ها به سوریه اظهار کرد: ما برای اجرای سفرهای سوریه قراردادی با یکی از شرکت‌های هواپیمایی داشتیم که با توجه به موضوعی که در غزه پیش آمد و درگیری‌های آن منطقه، آن شرکت به دلیل مشکلاتی که در مسیر رفت داشت، آن قرارداد را اجرا نکرد و قبول هم نکردند این مسیر را ادامه دهند و ما مجبور شدیم سفرهای سوریه را متوقف کنیم.

او تاکید کرد: به محض اینکه ناوگان هواپیمایی این خدمات را بدهد و سوریه به شرایط پایدار برسد، پروازها و سفرهای سوریه از سرگرفته می‌شود.

رییس سازمان حج و زیارت با توجه به برخی اخبار مطرح‌شده درباره ازسرگیری سفرهای هوایی سوریه، درباره شرایط امن آسمان آن منطقه برای انجام این سفرها، اظهار کرد: هماهنگی‌هایی بین سازمان حج و زیارت و سفارت ایران در سوریه درحال انجام است، اگر آن‌ها به ما اعلام کنند سفرهای سوریه را ازسر می‌گیریم. هر زمان آن‌ها به ما اعلام کنند ما این آمادگی را داریم.

تا پیش از مهرماه سال ۱۴۰۲ که سفرهای سوریه متوقف شد، هفته‌ای یک پرواز از مبدأ تهران، زائران را که شامل دو کاروان ۸۰ نفره بودند به دمشق منتقل می‌کرد. هزینه این سفر حدود ۱۴ میلیون تومان بود. پروازهای سوریه از ماه‌های گذشته با چالش‌هایی مواجه بود؛ پیش از تهران، ‌ سفر به این مقصد زیارتی از مبدأ مشهد با هفته‌ای یک پرواز انجام می‌شد که آن شرکت هواپیمایی هم در نیمه راه، کار انتقال زائران را رها کرد. سازمان حج و زیارت پیش از توقف این سفرها در مهرماه در تلاش بود تا پروازهای سوریه را افزایش دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید