پیش‌بینی میرسلیم از میزان مشارکت در انتخابات

کدخبر: ۶۱۶۴۰۹
اقتصادنیوز: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی می‌کنم انتخابات پیش رو انتخابات خیلی پرشور و موفقی خواهد بود و مشارکت قطعاً بیشتر از ۶۰ درصد خواهد بود.
پیش‌بینی میرسلیم از میزان مشارکت در انتخابات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مصطفی میرسلیم، درباره اظهارات دبیرکل حزب موتلفه اسلامی مبنی بر اینکه «مردم گرایشی به اصلاحات و اعتدال ندارند و قطعا مجلس دوازدهم، مجلسی اصولگرا خواهد بود»، گفت: این وضعیت به خاطر آن است که متاسفانه آن قدر در دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم خسارت به کشور وارد و فرصت کشی شد که هنوز نتوانسته‌ایم آثار خسارات وارد شده را جمع کنیم؛ نتیجه اقداماتی است که اصلاحات روی شناخت و بینش غلط و روی اقدامات ناشایست و غلط انجام داده است؛ یکی از این اقدامات به قضیه بنزین برمی‌گردد که رئیس جمهوری گفته بود که «من اصلاً خبر نداشتم» درحالی که نمی‌شود که او خبر نداشته باشد بلکه خبر داشتند و بد عمل کردند.

خبر مرتبط
هم کاهش مشارکت درانتخابات نگران کننده است، هم از دست رفتن مرجعیت صداوسیما

اقتصادنیوز: علی ربیعی سخنگوی دولت پیشین نتایج دونظرسنجی انتخاباتی اخیر را تحلیل کرد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیش بینی‌اش از انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیش بینی می‌کنم که انتخابات پیش رو انتخابات خیلی پرشور و موفقی خواهد بود و مشارکت قطعاً بیشتر از ۶۰ درصد خواهد بود؛ این پیش بینی بر این اساس است که مردم ایران مردمی بیدار هستند.

خبر مرتبط
شکایت مجلس از یک رسانه حامی دولت + متن اطلاعیه

اقتصادنیوز: روابط‌ عمومی مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از شکایت مجلس از یک پایگاه خبری خبر داد.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه «آیا شاهد تنوع گرایشات سیاسی در انتخابات خواهیم بود؟»، عنوان کرد: حتماً که شاهد این تنوع خواهیم بود؛ در بین اصولگرایان اختلاف و تنوع سلیقه‌هایی وجود دارد. من با اصلاح طلبان کاری ندارم چراکه بخت اینکه آنها بخواهند رای بیاورند نسبتاً ضعیف است؛ گرچه ممکن است تعداد کمی از آنها در مجلس بعد حضور داشته باشند؛ البته همین الان نیز تعداد کمی از آنها در مجلس هستند که این تعداد به ۱۰ درصد نمایندگان مجلس هم نمی‌رسد.

میرسلیم درباره طرح ادعاهایی مبنی بر فعال شدن یک جریان خالص ساز در کشور و حذف جریانات رقیب توسط این جریان، با تاکید بر اینکه این موضوع یک ادعاست و اصلاً چیزی به عنوان خالص سازی وجود ندارد، گفت: باید کار طبق روال درستی انجام شود و شورای نگهبان باید وظایف خود را در احراز صلاحیت‌ها به درستی انجام دهد؛ احراز صلاحیت‌ها نیز به شایستگی‌های فردی و اعتقادی و همچنین قبول مبانی انقلاب اسلامی بازمی‌گردد؛ شورای نگهبان باید به این مسائل رسیدگی کند تا کار را به درستی انجام دهد؛ در غیر این صورت یک مجلس متشتتی خواهیم داشت که در هیچ کاری اعم از قانون‌گذاری، نظارت و انتخاب وزرا نمی‌تواند موفق عمل کند.

وی در پایان در توصیه‌ای به داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس دوازدهم تاکید کرد: به این افراد توصیه می‌کنم که قدر مجلس را بدانند چراکه مجلس جایگاه بسیار مهمی برای خدمت به مردم است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی