اسرائیل نگران تونل‌های حزب‌الله لبنان شد؟

کدخبر: ۶۱۸۱۲۸
اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل نگران این است که حزب‌الله شبکه تونلی پیشرفته‌تری از تونل‌های جنبش حماس در غزه ایجاد کند.
اسرائیل نگران تونل‌های حزب‌الله لبنان شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه جروزالم پست نوشت، پس از آنکه ارتشاسرائیل هفته گذشته یک تونل بزرگ حماس را در نزدیکی گذرگاه ایزر در نوار غزه کشف کرد، «اسرائیل» شاهد بحث‌های زیادی درباره تونل‌های حزب‌الله است.

خبر مرتبط
گل به خودی مجدد اسرائیل/چند اسرائیلی کشته شدند؟

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل به کشته شدن دو سرباز دیگر خود در یک حمله اشتباهی اعتراف کرد.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نیز به نقل از ژنرال اوری گوردین، فرمانده بخش شمالی ارتش این رژیم نوشت، اطلاعات درباره ابعاد خطرات تونل‌های حزب‌الله هرگز مخفی نخواهد ماند.

خبر مرتبط
اعتراف ژنرال اسرائیلی درباره تونل‌های حماس/هیچ راه‌حلی برایشان وجود ندارد!

اقتصادنیوز: سرلشکر ذخیره ارتش اسرائیل اعتراف کرد: صحبت‌های ارتش اسرائیل و تحلیلگران را باور نکنید. هیچ راه حلی برای تونل‌های حماس وجود ندارد.

گوردین در ادامه گفت: ارتش «اسرائیل» در حال حاضر به دنبال تعیین موقعیت هر زیرساختی متعلق به حزب‌الله روی زمین یا زیر آن است و در صورتی که هر یک از این مکان‌ها شناسایی شود، هرگز آن را محرمانه نگه نخواهیم داشت.

پژوهشکده آلما ۱۸ دسامبر جاری یک روز پس از کشف تونل حماس در نزدیکی گذرگاه ایزر، این سوال را طرح کرد که اگر این توانایی حماس است، پس توانایی حزب‌الله در ساخت تونل‌های راهبردی چگونه است؟

این پژوهشکده در ادامه اعلام کرد که طبق ارزیابی‌هایش، حزب‌الله پس از جنگ دوم لبنان در سال ۲۰۰۶ طرحی را برای ایجاد یک شبکه تونلی بزرگتر از تونل‌های حماس را کلید زد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی