آخرین خبر از طرح اختصاص یارانه بنزین به همه مردم

کدخبر: ۶۱۹۷۹۷
سید محمد حسینی درباره واکنش معاونت پارلمانی مجلس به طرح اختصاص یارانه ۱۵ لیتری بنزین به همه افراد جامعه اظهار داشت: نظر دولت را رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند، ولی یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب در سیاست‌های ‌کلی نظام قانونگذاری، قابلیت اجراست یعنی قانونی نوشته شود که قابلیت اجرایی داشته باشد.
آخرین خبر از طرح اختصاص یارانه بنزین به همه مردم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، جلسه هیئت دولت امروز -13 دی ماه 1402-  برگزار شد و وزیران و مسئولین اجرایی در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ دادند.

اختلاف فنی علت لغو پرواز حج عمره

محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: دلیل تعویق پروازهای حج عمره یک اختلاف فنی بود و مسئله جدی نیست و بین سازمان هواپیمایی دو کشور باید حل شود.

وزیر ارشاد همچنین  در خصوص شبکه نمایش خانگی اعلام کرد: از حوزه نمایش خانگی در همه ادوار حمایت کردیم ولی انتقاداتمان محتوایی است که با سازوکار جدیدی باید مرتفع کنیم.

ویروس جدیدی در کشور شناسایی نشده

وزیر بهداشت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد که ویروس جدیدی در کشور شناسایی نشده و تا امروز ۳۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر در پویش ملی سلامت شرکت کردند.

 وضعیت کم‌نظیر ایران در روابط بین‌المللی

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور امروز در حاشیه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص سفر رییس جمهور به ترکیه گفت: جمهوری اسلامی ایران در روابط بین‌المللی در یک وضعیت کم‌نظیری قرار دارد. او در ادمه افزود: تمام توافقات و تفاهمات که در سفر های رییس جمهور منعقد می‌شود، نتایجی خوبی را به همراه خواهد داشت و بخش زیادی از این تفاهمات به قرارداد منجر شده است.

وزیر دفاع: دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست

امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درواکنش به ترور معاون دفتر سیاسی حماس گفت: دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست و این دشمنی به ضرر خودشان است. او در ادامه افزود: آمریکا تعادل منطقه‌ای را به هم ریخته و تبعاتش دامن آنها را خواهد گرفت.

دستور مجدد رییس جمهور در خصوص اتمام صف وام ازدواج

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نقدینگی اثر خود را در میان مدت یا بلندمدت بر تورم خواهد گذاشت.به خاطر بی‌انضباطی های پولی و مالی در سال گذشته با رشد افسار گسیخته نقدینگی مواجه بودیم که  این عدد از 39 در سال 1400به 31 در سال 1401 و 26 در 9 ماهه سال 1402 کاهش پیدا کرده است.

وزیر اقتصاد در ادامه افزود: در جلسه مجمع عمومی بانک مرکزی که این هفته برگزار شد رئیس جمهور به خاتمه دادن به صف مردم برای دریافت وام ازدواج تاکید کردند، همچنین این موضوع در جلسه هیات دولت نیز مجدد مطرح شد.در همین زمینه رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که اقدامات لازم برای تحقق این موضوع انجام خواهند شد.

افتتاح دومین‌کلینیک پلاسما تراپی

رییس سازمان انرژی اتمی از افتتاح دومین کلینیک پلاسما تراپی خبر داد و افزود: نتایج درمان در نخستین کلینیک درمان زخم بر پایه فناوری پلاسما بسیار خوب بوده که نشان‌دهنده اثربخشی این روش در درمان زخم افراد مبتلا به دیابت است و بیمارانی که تحت درمان با پلاسمای سرد قرار گرفته‌اند؛ رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

او در ادامه گفت: دخیل شدن فناوری هسته‌ای در زندگی مردمی را از تأکیدات رهبری دانست و بیان کرد: بخش امنیت غذایی و سلامت مهترین دستاورد در فناوری هسته‌ای است.

وزیر کشور انتخابات را فرصتی کم نظیری برای ملت دانست

وزیر کشور در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منتظر هستیم روزهای آینده اسامی داوطلبان توسط هیات های نظارت اعلام شود و این‌ می‌تواند انتخابات را در مسیر حرکت قوی‌تر قرار دهد، انتخابات فرصت کم‌نظیری برای ملت است که با حضور قوی می‌توانند یک مجلس قوی را رقم‌ بزنند.

در صورت تامین اعتبار، آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند ماه برگزار می‌شود

رئیس سازمان سازمان اداری و استخدامی در حاشیه هیأت دولت، گفت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش اگر تامین اعتبار شود اسفندماه و قبل از ماه رمضان انجام می‌شود.

میثم لطفی در ادامه افزود: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در مجاورت خود مهد کودک ایجاد بکنند. در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت جذب ادامه دارد که عمده آن خانم‌ها هستند.

اعتبار اینترنت دولتی تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳!

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: با توجه به کیفیت شبکه اینترنت ناگزیر به افزایش قیمت بودیم تا کیفیت شبکه ارتقاء یابد.

او در ادامه گفت: بسته هدیه اینترنت دولت برای شهروندانی که شماره خود را در پنجره ملی خدمات هوشمند دولت ثبت کردند، از امروز فعال می‌شود. ۱۲ گیگ اینترنت داخلی یا معادل ۵ گیگ اینترنت بین‌المللی بر روی شماره ثبت شده متقاضیان، فعال می‌شود.

وزیر ارتباطات هفته آینده را حداکثر زمان ثبت‌نام اینترنت رایگان دولتی اعلام کرد و اظهار کرد: مردم فرصت دارند تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ از هدیه اینترنتی دولت استفاده کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه به افزایش قیمت سوخت واکنش نشان داد

رییس سازمان برنامه و بودجه امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: در بحث سیاست قیمتی در لایحه بودجه 1403 تصمیمی نگرفتیم. افزایش قیمت سوخت باید در منابع هدفمندسازی یارانه ها پیش بینی شود.

وی افزد: ما آنچه که الان در منابع هدفمندی پیش بینی کردیم این است سرجمع منابع هدفمندی حدود 10 درصد افزایش پیدا می کند اما تصمیمی درباره ترکیب 10 درصد نگرفتیم که باید رایزنی شود.

معاون پارلمانی رییس جمهور: سازمان برنامه و بودجه درباره اختصاص یارانه ۱۵ لیتری بنزین اظهار نظر می‌کند

سید محمد حسینی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره واکنش معاونت پارلمانی مجلس به طرح مرکز پژوهش‌های مجلش درباره اختصاص یارانه ۱۵ لیتری بنزین به همه افراد جامعه اظهار داشت: نظر دولت را رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند، ولی یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب در سیاست‌های ‌کلی نظام قانونگذاری، قابلیت اجراست یعنی قانونی نوشته شود که قابلیت اجرایی داشته باشد.

زاکانی مدعی انجام 100 درصدی تکالیف شهرداری در قانون هوای پاک شد

شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت ادعا کرد شهرداری حدود 6-7 وظیفه در قانون هوای پاک داشته که همه وظایف مان را به خوبی انجام دادیم و کارهایی که کردیم حتی فراتر از آن هم بوده است. : ۱۰۰ درصد تکالیف خود در قانون هوای پاک را انجام دادیم

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی