واکنش رئیسی به حادثه انفجار کرمان

کدخبر: ۶۱۹۹۱۴
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور گفت: سیزدهم دی ماه مصادف است با شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت زائران مظلوم مزار این شهید سرافراز در شهر کرمان.
واکنش رئیسی به حادثه انفجار کرمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور امشب (چهارشنبه، ۱۳ دی ماه) در چهارمین مراسم گرامی‌داشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد، گفت: سیزدهم دی ماه مصادف است با ولادت با سعادت فاطمه اطهر سلام‌الله علیها و ولادت فرزندشان امام امت رضوان‌الله تعالی علیه و شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت زائران مظلوم مزار این شهید سرافراز در شهر کرمان. یاد امام و همه شهدا را گرامی می‌داریم و به ارواح مطهر آنها درود می‌فرستیم.

خبر مرتبط
فوری/ واکنش رئیسی به حادثه تروریستی کرمان/ دستور مهم به مسئولان

اقتصادنیوز: رییس جمهور کشورمان در پیامی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان را محکوم و بر رسیدگی فوری به مجروحان و شناسایی عاملان حادثه تاکید کرد.

وی افزود: در این مجلس باشکوه که برای گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید بصیرت‌آفرین، حاج قاسم سلیمانی تشکیل شده است، ابتدا می‌خواهم به فاطمه اطهر سلام‌الله علیها که حاج قاسم به ایشان عشق می‌ورزید و همواره نسبت به برگزاری مجالس برای ایشان همت داشت و نام حضرت فاطمه (س) را گره‌گشا می‌دانست.

رئیس‌جمهور، گفت: می‌خواهم به مکتب فاطمی اشاره کنم که دارای شاخص‌ها و ویژگی‌هایی است که سالکان طریق حق باید با آن آشنا باشند. اولین شاخص اخلاص و عشق به خداست، تمام وجود حضرت فاطمه سلام‌الله علیها عشق به حضرت حق است، ایشان در سیره و سلوک خود برای دفاع از رسالت رسول‌الله و ولایت و ولیّ بسیار مجاهدت کرد.

خبر مرتبط
ترور العاروری نشانه آشکار درماندگی اسرائیل است

اقتصادنیوز : رئیس جمهور با تبریک و تسلیت شهادت نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و همراهان وی گفت که بدون شک این جنایت تروریستی اسرائیل موقت اسرائیل نشانه آشکاری از درماندگی و شکست مفتضحانه این رژیم در عملیات تاریخی طوفان الاقصی و مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری در سه ماه گذشته در برابر ماشین کشتار رژیم کودک‌کش است.

رئیسی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) در سیره و زندگی خویش ظلم‌ستیزی و دفاع از مظلوم موج می‌زند، گفت: در سیره و زندگی خودش حق‌طلبی و عدالت‌خواهی وجود دارد.

وی ادامه داد: خطبه فاطمه اطهر چهار محور دارد که عبارتند از سخن از قرآن، سخن از علی، سخن از عدالت و سخن از انسان و نجات انسان، فاطمه اطهر برای انسان‌سازی آمده است و تمام وجود او برای این است که انسان با خدا آشنا شود و انسان با وظایف و حقوقش آشنایی پیدا کند و چگونه زیستن را بیاموزد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: زندگی حضرت فاطمه جهاد در راه خداست و او اولین شهیده مبارزه با نفاق است، سخنان و سیره آن حضرت نقاب از چهره نفاق کنار زد و روشنگری کرد، در سایه این امر بود که مردم بیدار شدند و حضرت فاطمه (س) در این بیداری نقش داشت.

رئیسی اضافه کرد: در امتداد مکتب فاطمی، مکتب حضرت امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه است. سنگ زیربنای اندیشه و تفکر حضرت امام (ره) این جمله‌ای است که بارها ایشان فرمودند که عالم محضر خداست. تفکر و سلوک امام پیوند معنویت و سیاست و توجه به مردم مستضعفان رنج‌دیدگان است.

وی تأکید کرد: حاج قاسم سخت به حضرت فاطمه (س) عشق می‌ورزید و همواره برای برگزاری مجالس ایشان تلاش می‌کرد، شهید سلیمانی پیرو مکتب فاطمی (س) بود.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی برای جامعه امروز ما الگوست، گفت: او قهرمان مبارزه با تروریسم در غرب آسیاست؛ شهید سلیمانی در کسوت دفاع از مظلومان و فلسطین، تلاش کرد تهدیدها را به فرصت‌ تبدیل کند.

رئیسی تأکید کرد: ویژگی شهید سلیمانی شناخت نیروی انسانی کارآمد در ایران، عراق، سوریه و منطقه و نیز به‌کارگیری آن‌ها مقابل دشمنان برای دفاع از وطن و ارزش‌های الهی بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی