این مرد اشیای فلزی را می‌بلعد/ جراحی عجیب برای خروج هشت وسیله از معده

کدخبر: ۶۲۱۳۲۴
اقتصادنیوز: جراحان یکی از مراکز پزشکی پلیس هشت قطعه فلزی از جمله دسته قاشق را از معده فردی که اقدام به بلعیدن آن کرده بود، خارج کردند.
این مرد اشیای فلزی را می‌بلعد/ جراحی عجیب برای خروج هشت وسیله از معده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، توحید تیمورنژاد، جراح عمومی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) فراجا با اشاره به جزئیات این عمل جراحی گفت:‌ این یک عمل جراحی نادر برای استخراج اجسام فلزی سخت از معده یک بیمار ۳۴ ساله بود که در بیمارستان حضرت ابوالفضل فراجا در کرمانشاه انجام شد.

دسته قاشق

وی با اشاره به علائم بیمار گفت: بیمار، فردی ۳۴ ساله با علائم شدید درد در ناحیه شکم بود به بیمارستان مراجعه کرد. پس از انجام معاینات و اقدامات تشخیصی مشخص شد منشا درد، وجود اجسام فلزی سخت در معده بیمار است.  در همین راستا بلافاصله بیمار به منظور استخراج این اجسام سخت به اتاق عمل انتقال پیدا کرد و طی جراحی ۴۰ دقیقه‌ای، هشت قطعه جسم فلزی سخت شامل  چهار دسته قاشق و چهار قطعه مفتول فلزی از معده و ابتدای دوازدهه بیمار خارج شد.

 تیمورنژاد ادامه داد:‌  بیمار از حدود یک ماه پیش اقدام به بلعیدن این اجسام سخت کرده و این اجسام سبب ایجاد زخم و خونریزی در ناحیه معده و ابتدای دوازدهه بیمار شده بود.

خبر مرتبط
حادثه مرگبار در جنوب تهران/ چند نفر جان باختند؟

اقتصادنیوز:سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از ریزش ساختمان سه طبقه در جنوب تهران خبر داد و گفت: این حادثه تا این لحظه یک کشته و دو مصدوم داشته است.

وی درباره چرایی انجام این اقدام از سوی بیمار نیز گفـت: بیمار دارای سابقه اعتیاد بوده و دلیل این اقدام نیز  اختلال روانی ناشی از مصرف ماده مخدر شیشه بوده است. 

به گفته این پزشک، درحال حاضر حال عمومی بیمار رضایت‌بخش است و پیگیری‌های درمانی و ارزیابی‌های روانشناختی از وی تا بهبودی کامل ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی